Yine sahte polis yalanı!

Bursa’nın İznik ilçesinde sahte polise inanan bir kişi, bin 500 lirasından oldu.

Yine sahte polis yalanı!
HABERİ PAYLAŞ
Edinilen bilgiye göre, H.B.’yi arayan bir kişi kendisini polis olarak tanıttı. Sahte polis, H.B.’ye hesabının terör örgütü tarafından takip edildiği ve bu durumdan kurtulması için verecekleri hesaba para yatırmasını gerektiğini söyledi. Bunun üzerine paniğe kapılan H.B., sahte polisin verdiği hesaba bin 500 lira yatırdı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan H.B., polise müracaat etti.

Merkez Nilüfer ilçesinde meydana gelen bir başka olayda ise, bir kişi Ş.T.’yi arayarak, “Banka bireysel sağlık hizmetlerinden arıyorum. Her ay kredi kartınızdan 98 lira para kesiliyor. Sağlık hizmetlerini kullanmadığınız için iptal edeceğiz. Bunun için kredi kartınızın üzerindeki numaraları bize vermeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra telefonunuzu kapatmayın, size bir mesaj gelecek. Gelen şifreyi söyleyin” dedi.

Bu durum üzerine Ş.T., cep telefonuna gelen şifreyi tanımadığı kişiye verdi. Dolandırıcı, Ş.T.’ye telefonunu kapatmamasını ve tekrar aranacağını söyledi. Aradan geçen belli bir sürenin ardından tekrar Ş.T.’yi arayan dolandırıcılar, iptal işleminin gerçekleştiğini ve birkaç gün içinde evrakların adrese geleceğini ifade etti. Görüşmenin ardından Ş.T.’nin cep telefonuna bir bankadan hesabından 432 Amerikan doları çekildiğini dair bir mesaj geldi. Bunun üzerine dolandırıldığını anlayan Ş.T., Nilüfer Beşevler Şehit İsmail Özbek Polis Amirliğine müracaat etti.

Polis, her iki olayla alakalı tahkikat başlattı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X