Yok artık! Karısını verip arkadaşının aşkını aldı…

Tarihe damga vuran yasak aşkı duyan şaştı kaldı. Rock’ın efsane ismi George Harrison’a arkadaşı “Karına aşığım” deyince Harrison da “Tamam senin olsun ben de senin sevgilini alayım” demiş.

Yok artık! Karısını verip arkadaşının aşkını aldı…

Dönemin en ünlü mankenlerinden biri olan Pattie Boyd’un yasak aşklarını duyan şaştı kaldı. Boyd 1960’lı yıllarda yani 20’li yaşlarındayken döneminin en gözde kadınlarından biriydi. Rockın efsane ismi Beatles’ın üyelerinden George Harrison ile evlenen Boyd, kocasının yakın arkadaşıyla yasak aşk yaşadı.

--3254665.jpeg
 

FOTOĞRAFÇI NİŞANLISINI ALDATIP ÜNLÜ MÜZİSYENLE EVLENDİ

 

Fotoğrafçı Eric Swayne ile nişanlı olan Pattie Boyd’un, Beatles’ın 1964’te çekilen filmi A Hard Day’s Night filminde kendisine önerilen küçük bir rolle hayatı değişti. Filmin çekimleri sırasında grubun üyelerinden George Harrison’dan imza istedi. İşte o anda ikisi de yıldırım aşkına tutuldu. Pattie’nin nişanlısından gizli buluşmaya başladılar…. Ama genç kızın buluştuğu kişi bir Beatles üyesi olunca olay çok da gizli kalmadı. Swayne ile ayrıldılar. Boyd ile Harrison evlendi.
 

KOCASININ YAKIN ARKADAŞIYLA DA YASAK AŞK YAŞAMIŞ
 

Fakat çiftin mutluluğu kısa sürdü. Boyd, dönemin bir başka ünlü müzisyeni Eric Clapton ile tanıştı. Bu arada Pattie’nin kocası Harrison ile Clapton sık sık bir araya gelih müzikal çalışmalar yapıyordu. İşte o dönemde Clapton ile Pattie Boyd yasak aşk yaşamaya başladı. Clapton, Nizami’nin 12’nci yüzyılda yazdığı Leyla ile Mecnun öyküsünden esinlenerek Pattie için Layla adlı şarkıyı yazdı.
 

SEVDİKLERİNİ DEĞİŞTİRDİLER
 

Hatta günün birinde arkadaşı Harrison’ı kolundan tutup “Karına aşığım” dedi. Aldığı cevap ise Pattie’yi şoke edecek türtendi: “Peki al onu, ben de senin kız arkadaşını alayım.” Pattie bu kez Clapton ile yeni bir aşka yelken açtı. Ancak mutlulukları kısa sürdü. Yine de Pattie Boyd, Clapton’ın oğlu Connor bir gökdelenin 49’uncu katından düşüp öldüğünde ünlü müzisyenin yanındaydı. Clapton, Grammy kazandığı ödül töreninde Layla’yı söylerken Pattie Boyd, Londra’daki evinde karmaşık duygular içinde gözyaşlarına boğuluyordu.
 

Pattie Boyd- George Harrison

--3254666.jpeg

--3254667.jpeg
 

Pattie Boyd ve Clapton:

--3254669.jpeg

--3254670.jpeg

 

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X