Yolcu gemisiyle tanker çarpıştı

Danimarka’nın Frederikshavn limanından İsveç’in Göteborg şehrine gitmekte olan yolcu gemisi yolcu gemisi Vinga adası açıklarında Ternvind adlı tankerle çarpıştı.

Yolcu gemisiyle tanker çarpıştı

Gece saat 02.21 sıralarında yaşanan çarpışma sonucu oluşan delikten su almaya başlayan Stena Jutlandica isimli yolcu gemisi, kendi imkanlarıyla Göteborg limanına gitti. Gemide bulunan 536 yolcu acil bir şekilde tahliye edilirken, olayda yaralanan yolcu olmadığı bildirildi. Göteborg limanına götürülen yolcuların bir kısmı gidecekleri yere gönderildi. Yolcu gemisine çarpan tankerin, Viga adasında demirlediğini belirten İsveç makamları, tankerin 12 bin kubik metre dizel ve benzin yüklü olduğunu, çarpışma sonucu bir patlamanın meydana gelmemesinin mucize olduğunu söylediler. 

Gemide bulunan yolculardan Jonathan Svedmyr “Danimarka’dan tatilden dönüyorduk. Gece uyurken birden bir çarpışma sesi ile uyandık. Eşim hemen can yeleklerinin yerini sordu. Yeleklerimizi takar takmaz güverteye koştuk. Bir tankerin bizim içinde bulunduğumuz gemiye çarptığını gördük. Çarpışma sonucu açılan delik büyüktü ve gemi su almaya başlamıştı. Kimse yaralanmadı ama Estonya faciası benzeri büyük bir felaket yaşanabilirdi” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X