Yörükler bölgeden elini çekmedi! Depremzedeleri unutmadılar

Kahramanmaraş depremlerinin yaraları sarılmaya devam edilirken, bugüne kadar gıda ve kıyafet yardımları yaparak bölgede etkin yer alan Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği, şimdi de Ramazan ayı öncesi yardım seferberliği düzenliyor.

Yörükler bölgeden elini çekmedi! Depremzedeleri unutmadılar

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği’nin (TDYTB) öncülüğünde Kahramanmaraş depremlerinin ardından bölgeye gıda ve giyecek gibi temel ihtiyaç malzemelerini barındıran yardım kolileri gönderilmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda 6. kez yardım organizasyonu düzenleyen ve Hatay’da yaraları sarmaya çalışan TDYTB’nin Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu, “Deprem bölgesinde eksik kalmayana dek çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diyerek sosyal farkındalık projelerinin aralıksız devam edeceğinin mesajını verdi.

ERZAK KOLİLERİ VE BAYRAMLIKLAR

Yardım seferberliğinde ihtiyaç listelerini güncelleyen Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Yönetimi, bölgeye Ramazan ayı öncesinde erzak kolileri bayramlıklar ulaştıracak.
Geçtiğimiz aralık ayında ‘1 Mont 1 Bot Kampanyası’ düzenleyen TDYTB, bu bayramda da büyüklere kıyafet, çocuklara oyuncak götürecek. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği araçla Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep bölgesine yardım ulaştıran TDYTB yardımları ihtiyaç sahiplerine isim isim teslim edecek.

KARDEŞ AİLE PROJESİ

TDYTB Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu, sınırda ve ulaşımı zor olan dağ köylerinde ‘Kardeş Aile Projesi’ başlattıklarını belirterek şunları söyledi:

“Deprem bölgesinde eksik kalmayana dek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu köylerde gençlerden oluşan oymakbaşı ekipleri kuruldu. Bu gençler de her ay ellerindeki isim listelerini güncelliyor. Geçtiğimiz aylarda gıda ve hijyen paketleri dışında deprem sebebiyle sınavlara iyi hazırlanamayan ve 2024 yılında sınavlara yeniden girecek gençlerimize de kitap kampanyası düzenlemiştik. Bölgedeki gençler bize mihmandarlık yapıyor.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X