YSK, siyasi parti temsilcilerinin TRT’de konuşacakları tarihi açıkladı

YSK, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması kapsamında TRT’deki konuşmaların 9-15 Nisan tarihlerinde yapılmasını kararlaştırdı. Başvuru için son tarih bugün saat 17.00..

YSK, siyasi parti temsilcilerinin TRT’de konuşacakları tarihi açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Anayasa değişikliğine ilişkin  halk oylaması kapsamında TRT’deki konuşmaların 9-15 Nisan tarihlerinde  yapılmasına dair karar  Resmi gazete’de yayımlandı.

 

Karara göre, radyo ve televizyonda konuşma  hakkını kullanabilecek siyasi partiler TBMM’de grubu bulunan Ak Parti, CHP, HDP  ve MHP olarak sıralanıyor.  Bu siyasi partilerin, radyo ve televizyonda konuşma yapmak  istediklerini en geç bugün saat 17.00’ye kadar YSK’ya bildirmeleri gerekiyor.  

 

Konuşma yapmak için başvuracak siyasi partilerin yayın zaman ve sıraları, YSK’da  yarın saat 15.00’te   kura çekilerek belirlenecek.  Radyo ve televizyonda yapılacak propaganda konuşmalarıyla ilgili  uygulamaya ilişkin ilkeler, siyasi partilerin istekleri ve TRT’nin olanakları göz  önünde tutularak kura çekildikten sonra belirlenecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X