Yunanistan için zaman daralıyor

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, borç krizinde bulunan Yunanistan için zamanın daraldığını söyledi.

Yunanistan için zaman daralıyor

Schaeuble, Federal Basınevi’nde Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Sigmar Gabriel ile düzenlediği toplantıda Yunanistan konusunda açıklamalarda bulundu. 

Yunanistan ile ilgili tartışmanın gelecek yıllarda ülkenin borçların ödemesiyle ilgili olmadığına işaret eden Schaeuble, sadece borçların yeniden yapılandırılması konusunda konuşulmasının buradaki sorunun bilinmediğinin bir kanıtı olduğunu belirtti. 

Esas konunun Yunanistan’ın yeniden rekabet edebilir duruma gelmesi ve yeniden mali piyasalara girebilmesi olduğunu vurgulayan Schaeuble, Atina’nın AB, Avrupa Merkez Bankası ve Uluslararası Para Fonu’nun oluşturduğu 3 kurum ile iş birliğine bakıldığında, çözümlerin bulunmasının zor olduğunu görüldüğünü kaydetti.

BİR ÇATIŞMA YOK

Schaeuble, ülkenin bu 3 kurumla birlikte çalışarak yardım programını yerine getirme fırsatına sahip olduğuna işaret ederek, ”Yunanistan için zaman daralıyor. Muhtemelen zorlukları var” ifadesini kullandı. 

Schaeuble, iddia edildiği gibi hiçbir Yunan siyasetçiye yönelik nezaketsiz bir söz söylemediğini de sözlerine ekledi. Almanya Ekonomi Bakanı Sigmar Gabriel de, Yunanistan ile ilgili tartışmalara, Almanya ile Yunanistan arasında bir çatışma olduğu izlenimi verilmemesi gerektiğini söyledi. Gabriel, ”İki ülke arasına bir çatışma yok” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X