Yüzmenin adresi Osmangazi

Geleceğin şampiyon kulaçları Atıcılar, Fatih, Yeni Karaman ve Demirtaş havuzlarında yetişiyor… Bu yaz toplam 7 bin öğrencinin kayıt yaptırdığı Osmangazi Belediyespor yüzme kurslarında eğitimler tüm hızıyla sürüyor.

Yüzmenin adresi Osmangazi

ERDAL AKÇAY

Osmangazi Belediyesi’nin her yıl okulların kapanması ile birlikte kapılarını açtığı yaz spor okulları, dördüncü döneminde eğitimlerine tam gaz devam ediyor. Bu yaz toplam 7 bin öğrencinin kayıt yaptırdığı yüzme kursları büyük ilgi görüyor. Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri’ne (TOHM Bursa) en çok yüzücü veren kulüp konumunda bulunan Osmangazi Belediyespor’da Yüzme Yaz Spor Okulları, Atıcılar,  Fatih, Yeni Karaman ve Demirtaş havuzlarında devam ediyor.

YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Yüzme ve sutopunda marka kulüp olan Osmangazi Belediyespor’da çalışmalar başantrenör Gökhan Bora yönetiminde  deneyimli antrenörler eşliğinde yapılıyor. 4. dönemi 15 Eylül’de tamamlanması beklenen Yüzme Yaz Okulları’nda başarılı olan geleceğin şampiyon kulaçları kulübün altyapısına alınacak. Çalışmalarını 12 ay boyunca sürdüren Osmangazi Belediyespor yüzme ve sutopu takımları yeni sezonda da katılacakları müsabakalarda Bursa’yı en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyor.

HEM SPOR HEM SERİNLEME

Yüzme kurslarından yararlanmak isteyen çocuk sayısının geçtiğimiz yıla göre yüzde 65 civarında bir artış olduğunu ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar şunları söyledi: “Başta çocuklarımız olmak üzere, her yaştan insanımızın faydalanması için yaptığımız tesislerimizin dolduğunu görmek, yaptığımız yatırımların ne kadar doğru olduğunun birer göstergesi. Yüzme, tenis, basketbol, temel jimnastik, judo, kablolu su kayağı, modern dans, drama, bebestad atletizm oyunları ve çocuk atletizmi gibi pek çok farklı branşta düzenlediğimiz Yaz Spor Okulları’na katılım sağlayan çocuklarımıza kurs sonunda birer sertifika verilecek.”

Hem öğren hem eğlen

15 Ağustos’ta başlayan 4. dönem yüzme kursunda çocuklara doğru yüzme teknikleri öğretiliyor. 6-14 yaş aralığındaki çocukların katıldığı yaz okulunda öğrenciler bir taraftan yüzme öğrenirken, bir taraftan da sıcak havalarda serinleme fırsatı buluyor.

Emir ve Emre ilgi odağı oldu

Osmangazi Belediyesi’nin Atıcılar Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda devam eden 4. dönem kursunda eğitim gören 5 yaşındaki ikizler Emir ve Emre Yılmaz ilgi odağı oluşturuyor. Kulübün yüzme başantrenörü Gökhan Bora, Emir ve Emre kardeşler ile birlikte.

Osmangazi Belediyesi’ne ait Atıcılar’daki Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda günde üç grup halinde yüzme okulları çalışmalarını sürdürüyor. Geleceğin şampiyon kulaçları antrenörleriyle bir arada.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X