YYÜ Besyo Hazırlık Öğrencileri Rektörlüğe Yürüdü

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Fakültesi sınavlarına az bir süre kala yönetim tarafından tartışılan ve henüz uygulamaya sokulmayan özgeçmiş sınav sisteminin getirilmesi uygulamasına tepki göstererek öğrenciler, re

YYÜ Besyo Hazırlık Öğrencileri Rektörlüğe Yürüdü

BESYO Fakültesi sınavlarına az bir süre kala yönetim tarafından tartışılan ve henüz uygulamaya sokulmayan özgeçmiş sınav sisteminin getirilmesi uygulamasını adil bulmayan öğrenciler, Ziraat Fakültesi önünde toplanarak Rektörlüğe kadar yürüdü. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ile görüşen öğrenciler, bu uygulamayı doğru bulmadıklarını dile getirdiler. Rektörlük Battal ise bu konuda henüz net bir kararın alınmadığını öğrencilere söyledi. Rektör Battalla görüştükten sonra basın açıklaması yapan Selahattin Eyyübi BİST Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Şahabettin Gül, “Hepimiz bir hedef uğruna buradayız. Sizlere yapılan haksızlık için buradayız. YYÜ 30 yılla yakın bir süreç içinde şimdiye dek yapılan bütün sınavlar hakkıyla yerine getirildi. Ama şu son süreç içerisinde sporcu özgeçmişi adıyla yapılan haksızlıklar bizim öğrencilerimizin eğitimine mani olmuştur. Birçok öğrencimiz üniversiteye girememiştir. Bu haklı tepkimizi gösterdiğimizde de bizlere bahaneler üreterek cevap veriyorlar. Sınavda birinci olan arkadaşımız sınava giremedi. Biz buna rağmen birinci olsa da adamlar üniversiteye alınmamasına rağmen uygulamalı bir sınav vardır. Bunun üstüne kalkıp sporcu özgeçmişi getirmek, burada bütün arkadaşlara haksızlık sayılıyor. Biz buna karşı buraya toplanarak eylem yaptık. Sporcu özgeçmişi olmasın demiyoruz, ama sahte belgeyle kalkıp özgeçmiş yapmak sahtekarlıktır. Biz buna karşı buradayız. Çoğu belge hatalı ve düzmecedir. Çoğu üniversiteler bunu denedi ama hatalı olduğunu anladıktan sonra geri adım atılar. YYÜ’nün de böyle bir hataya düşmesini istemiyoruz. Bu uygulamaya her zaman karşı geleceğiz. Şimdi BESYO’ ya gidip dilekçelerimiz vereceğiz“ dedi. Grup basın açıklamasının ardından sesiz bir şekilde dağıldı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X