Zafer Yıldız: Adaylık için karar vermedim

Delege seçimlerini tamamlayan CHP’de kongreler başlıyor. İl Başkanı Zafer Yıldız, adaylığı konusunda henüz karar vermediğini söyledi.

Zafer Yıldız: Adaylık için karar vermedim
HABERİ PAYLAŞ

SEYİT GÜNDOĞAN 

CHP’de kongre takvimi seçimlerin ardından kaldığı yerden devam ediyor.  Delege seçimleri tamamlanırken, gözler il ve ilçe kongrelerine çevrildi. 22 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında ilçe kongrelerini tamamlayacak olan CHP İl Örgütü’nde il kongresinin ise 27 Aralık’ta yapılması planlanıyor. 

GÜRSU’YLA BAŞLIYOR

CHP’nin ilçe kongreleri 22 Kasım’da Gürsu ile başlayacak. 27 Kasım’da Büyükorhan, 28 Kasım’da Mudanya kongreleri yapılacak. İnegöl, Gemlik ve Yıldırım ilçe kongreleri 29 Kasım’da, Orhaneli ve Yenişehir ilçe kongreleri 1 Aralık’ta, İznik ilçe kongresi 2 Aralık’ta, M.Kemalpaşa ilçe kongresi de 3 Aralık’ta gerçekleştirilecek. 4 Aralık’ta Keles ve Orhangazi ilçe kongreleri tamamlanırken,  Harmancık, Karacabey ve Nilüfer ilçe kongreleri 5 Aralık’ta yapılacak.  CHP İl Örgütü’nün ilçe kongre süreci 6 Aralık’ta Kestel ve Osmangazi ilçe kongreleri ile son bulacak. CHP il Örgütü, ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından il kongresini ise 27 Aralık’ta gerçekleştirmeyi planlıyor. 

İl Başkanı Zafer Yıldız, delege seçimlerini tamamladıklarını belirterek, bu süreçte ufak tefek sıkıntıların olduğunu ancak bunlar olağan şeyler olduğunu söyledi. İlçe kongrelerinin de başarılı bir şekilde tamamlamayı hedeflediklerinin altını çizen Yıldız, “Örgüt olarak kongrelere hazırız. İlçe kongrelerimizin ardından çıkan il delegeleriyle de il kongremizi Aralık ayının son haftasında sağlıklı ve demokratik bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacağız” dedi.

İl Başkanı Yıldız, adaylık konusunda ise henüz karar vermediğini sözlerine ekledi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X