Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi ödüle doymuyor

Dünyaya gözlerini açan 3 kapibara, Bursa Hayvanat Bahçesi’nin maskotu oldu.

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi ödüle doymuyor
HABERİ PAYLAŞ

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi, Türkiye ve dünya genelindeki sanatsal etkinlikler ile yarışmalarda başarısını perçinliyor. İstanbul Piri Reis Üniversitesi’nin düzenlediği ‘Türk Denizcilik Tarihi’ konulu resim yarışması ödülleri “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Konferansı” kapsamında İstanbul’da sahiplerini buldu. Tüm ödülleri toplayarak yarışmaya damga vuran Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi, eğitimdeki kalite çıtasını da yükseltti. Törende yarışmanın ilk 3 sırasında Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yer alması alkışlandı. Birincilik ödülünü Elif İpek Şahin, ikincilik ödülünü Cavit Bayram ve üçüncülük ödülünü de Ali Atay kazandı.

BİTİŞ ZİL ÇALDIĞINDA KAPANMAYAN OKUL

Başarının tesadüf olmadığını belirten Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Remzi Ayaz, hiçbir zaman ders bitiş zili çaldığında kapanan bir okul olmadıklarını ve bu başarıları hak ederek elde ettiklerini söyledi. Ayaz, ‘‘Akşam saatlerinde okulun çevresinden geçtiğinizde, okul saatleri dışında yapılan destekleme ve yetiştirme kursları ile kurumun bir sanat kurumu olduğu, kulağınıza gelen ezgilerden anlaşılmaktadır” diye konuştu.

BAŞARI ÜSTÜNE BAŞARI

Geçtiğimiz yıl düzenlenen “Atatürk’ü Anlamak” konulu resim yarışmasında da ilk 3 ödülü Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesinin kazandığını anımsatan Ayaz, ‘‘Azerbaycan, Kosova, Kıbrıs gibi ülkelerde konser ve sergiler düzenliyoruz. Mehmet Güleryüz Eskiz Defteri yarışmasında ödüller kazandık. Hindistan Büyükelçiliği’nin düzenlediği resim yarışmasında ödüller aldık. Pakistan Büyükelçiliği’nin düzenlediği resim yarışmasında da ödüller kazandık. Bunların yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile UNESCO Dünya Mirası sergisi, Bursa Kültür Sanat Vakfı ile düzenlenen “Cam Çalıştayı” okulumuz adına sayacağımız başarılar arasında gösterilebilir” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X