Zeytin projesine AB desteği

Zeytin Üretimi ve İşlenmesi Aşamalarında Verimlilik ve Kalitenin Artırılması için hazırlanan proje AB Erasmus Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından destek görürken, Mudanya’da bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Zeytin projesine AB desteği

ÖMER BİLİK

Mudanya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şefik Çınar, “Mudanya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak Ulusal Ajans’ın 2015 teklif çağrısı döneminde proje başvurusu yapılmış ve Bireylerin Öğrenme Hareketliliği kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. Bu proje ile Türkiye’de zeytin sektöründe karşılaşılan kalite sorunlarının üretimden tüketiciye ulaşıncaya kadar oluşan sebeplerin en aza indirilmesi ve kaliteli bir zeytin yetiştiriciliği ve işletmeciliği çalışmalarında yönlendirici durumda olan proje ortaklarının, AB standartlarında zeytin yetiştiriciliği ve işletmeciliği konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmaları amaçlanmaktadır” dedi.

Proje koordinatörü Şefik Çınar, önümüzdeki günlerde proje ortakları olan İtalya, İspanya ve Portekiz’e yapılacak ziyaretlerde, Türkiye’den 35 kişilik ekiple buralarda bilgi alış verişinde bulunulacağını belirtti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X