<

Zırhlı polis araçlarının karıştığı kazalara soruşturma

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde son 2 günde meydana gelen, toplam 7 kişinin yaşamını yitirdiği, zırhlı polis araçlarının da karıştığı kazalarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. Valilik, İçişleri Bakanlığı’ndan da müfettiş istedi.

Zırhlı polis araçlarının karıştığı kazalara soruşturma
HABERİ PAYLAŞ

Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Kazıktepe köyüne hububat hasadı programına katılan Vali Hüseyin Aksoy, gazetecilerin sorusu üzerine Lice ilçesine giden karayolunda son iki günde meydana gelen ve polis zırhlı araçlarının da karıştığı 2 kaza ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı ve Valilik tarafından adli ve idari soruşturma başlatıldığını söyledi.

Toplam 7 sivilin öldüğü 14’ü polis, 10’u sivil toplam 24 kişinin yaralandığı her iki kaza ile ilgili Vali Aksoy, İçişleri Bakanlığı’ndan kazaların araştırılması için müfettiş istediklerini de belirterek, “Yaşanan trafik kazası sonucunda vatandaşlarımız yaşamını kaybetti. Ölenlere Allah’tan rahmet diliyoruz, büyük bir üzüntü duyduk. Bunların soruşturulmasıyla ilgili adli anlamda Cumhuriyet Başsavcılığımız gerekli soruşturmayı başlatmıştır. İdari anlamda da soruşturmalar başlatılmıştır. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 2 daire başkanı dün itibariyle Diyarbakır’a geldi. Olayın seyri ve ne şekilde olduğu hususunda incelemeler yaptı. En kısa zamanda müfettişler gelip olayın oluş şeklini, idari anlamda kullanıcı arkadaşların herhangi bir kusurlarının olup olmadığını bütün yönleriyle araştıracağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X