Zorlu Center’dan yangın açıklaması

Zorlu Center’de çıkan ve bir kişinin ölümü ile sonuçlanan yangınla ilgili Zorlu Center yönetimi tarafından yazılı basın açıklaması yapıldı.

Zorlu Center’dan yangın açıklaması

Zorlu Center’ın mal sahibi konumundaki Zorlu Yapı’nın, herhangi bir sorumluluğu bulunup bulunmadığına ve yangında hayatını kaybeden Murat Delioğlu’nun kimin personeli olduğuna bakmaksızın, toplumsal sorumluluğu gereği ailesini kucaklayacağı ve tüm yaralarını saracağı bildirildi. 

 

Zorlu Center’dan yapılan yazılı açıklamada, dün saat 21.30’da Zorlu Center’ın yerleşim bulunmayan R2 kulesinde yangın çıktığı hatırlatılarak, ilk andan itibaren acil müdahale girişiminde bulunulduğu ve itfaiyenin de müdahalesiyle yangının hızla söndürüldüğü belirtildi. 

 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

“Ancak maalesef bu süreçte güvenlik şirketimiz Securitas’ın vardiya amiri Murat Delioğlu hayatını kaybetmiştir. 6 görevli de hafif yaralanmıştır. Bu personelden 5’i bugün taburcu olmuş, hafif yaralı birinin ise tedavisi devam etmektedir. Yaşanan can kaybından büyük üzüntü duyuyoruz. Ailesinin acısını paylaşıyor, tüm yakınlarına ve çalışma arkadaşlarımıza başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Zorlu Center’ın mal sahibi konumunda olan Zorlu Yapı, herhangi bir sorumluluğu bulunup bulunmadığına ve müteveffanın kimin personeli olduğuna bakmaksızın, toplumsal sorumluluğu gereği ailesini kucaklayacak ve tüm yaralarını saracaktır.”

 

Yetkili mercilerin yangının çıkış nedeniyle ilgili gerekli araştırmaları sürdürdüğü ifade edilen açıklamada, yapının ana müteahhidi Aktürk AŞ, güvenlik hizmetlerinden sorumlu Securitas ve Kaya Yapı Güvenlik’le birlikte yaşanan olayla ilgili bilgiler üzerinde çalışıldığı aktarıldı. 

 

Açıklamada, Zorlu Center’ın, yangın güvenliği  yönünden tüm dünyada uygulanan en katı ve en üst standartları uyguladığı, ayrıca şirketin, kendisine hizmet veren tüm firmaların yeterliliklerini mevzuat çerçevesinde denetlediği kaydedildi.  

 

Olayın ne suretle meydana geldiğinin şu anda bir soruşturmanın konusu olduğu vurgulanan açıklamada, “Doğal olarak hepimiz bu soruşturmanın selametini etkileyecek her türlü girişimden ve ifadeden kaçınmaya çalışıyor ve soruşturmanın tamamlanmasını bekliyoruz. Bu aşamada resmi rapor dışındaki her türlü yorum ve açıklama spekülatif nitelikte olacaktır. Soruşturma sürecindeki gelişmeler siz değerli basın mensupları ile paylaşılacaktır. Hepimizin başı sağolsun” denildi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X