1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Teleferik, proje ve öneri
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Teleferik, proje ve öneri

A+A-

Bursa` da kent içi ulaşım aracı olarak telli sistemin (teleferik) kent içi ulaşım aracı olarak hizmet vermesiyle ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Recep Altepe`nin  basında çıkan açıklamalarını görmekteyiz.

Bu konuyla ilgili olarak daha önce de haber yapılmıştı. Teleferik hattının Gökdere ve Setbaşına inmesi ve yeni planlanan hatların yararı olacağı muhakkaktır. Hiç kuşkusuz ki bu sistem çok hızlı ve çarpık büyüyen Bursa için trafik anlamında yeni bir soluk getireceği gerçektir.
Türkiye de teleferiğin ilk kurulduğu yer olan Bursa için de planlı bir şekilde yapıldığında çok ses getireceğini,  Bursa` ve `Teleferik` kavramının yeniden hafızalara kazınacağına ve Bursa`nın tanınmasına katkıda bulunacağına inanmaktayım.
Benim Büyükşehir Başkanımıza ve projeyi hazırlayan ekibe Bursa` da yaşayan bir birey olarak naçizane önerim; Gökdere İstasyonuna entegre edilmek istenen sistem şu an orada mevcut trafik yüküne zorlama yapacak, kendi araçları  ve tur otobüsleriyle gelenler için sıkıntı yaratacaktır. Bunun yerine Gökdere İstasyonunun  Atlıspor kulübünün de karşısında bulunan Belediyenin de planladığı Gökdere Vadisi  Projesinin alanının başına kadar indirilmesi.
Buraya  gerek yurt içi ve yurt dışı turlarla gelen ziyaretçiler ve araçlar için büyük kolaylık getireceğini düşünmekteyim. Burada yapılaşma ve parklanma için yeterince alan mevcut. Teleferiğin buraya kadar inmesi Gökderede yapılması düşünülen projeye de ayrı bir güzellik katacaktır.
Dolayısıyla tur otobüslerinin  şehir merkezinde otoparklanma sorunlarını,  merkeze girmemeleri de Bursa trafiği için bir rahatlama sağlayacaktır. Baştan yapılacak doğru planlama Bursa`mıza katkı getirecektir. Saygılarımla....
Doğan ÇİÇEK
İl Kültür ve Turizm Müd.
Şube Müd.
 
Sıcak su aylardır akmıyor
 
Çekirge 1. Murat Camiinin yanında ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanacağı cıkcık hamam suları hamam tadilat olduğundan bu yana akmamaktadır.
Su dağıtım yerinin bulunduğu kısıma müdahale edilerek bu su kesilmiştir. Bundan dolayı vatandaşlar bir imkandan mahrum kalmıştır.
Cami dernek başkanları ve sıcak sular dernek başkanı eski muhtarımıza durum bildirilmesine rağmen sıkıntı devam etmektedir. Bu durumla ilgilenilmediğinden aylardan beri  sıcak su akmamaktadır.
Cami cemaati vatandaşlar  
 
`Onarıldı` denilen
lambalar yanmıyor
 
Geçen günlerde bu sütunlarda bir şikayetimizi dile getirmiştik.
Kestel TOKİ konutlarının bulunduğu Esentepe Mahallesi`nde, Bursa`ya bakan yolun kenarındaki lambaların yanmadığını dile getirmiştik. Kısa süre sonra UEDAŞ`tan yine bu köşeden yanıt verilmiş ve sadece bir lambada sorun tespit edildiğini, sorunun ise giderildiği dile getirilmişti.
Oysa lambaların önemli bölümü halen yanmıyor. Ekipler ne zaman bakıyor bilmiyorum, ama gece gelirlerse kendi gözleriyle bu duruma tanık olurlar.
Güvenliğimizi de yakından ilgilendiren bu konuyla ilgili gerekli çalışmanın yapılmasını UEDAŞ`tan rica ediyoruz.
Bir vatandaş
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.