150 kişilik geçici işe 3 bin başvuru

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Adıyaman Belediyesinde geçici olarak işe alınacak 150 kişilik kadro için 3 bin 609 kişi başvuruda bulundu.

150 kişilik geçici işe 3 bin başvuru

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğünce TYÇP kapsamında, belediyenin altyapı hizmetlerinde 4,5 ay süreyle istihdam edilmek için başvuruda bulunan adaylar, belediye konferans salonu önünde toplandı. 150 kişilik kadro için başvuruda bulunan 3 bin 609 aday, burada dağıtılan değerlendirme formlarını doldurarak, yetkililere teslim etti.

Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kamusal altyapıda çalıştırılmak üzere 150 kişilik kadro açtıklarını belirtti.

İŞKUR ve Adıyaman Belediyesi tarafından işçilerin TYÇP çerçevesinde 4,5 aylık bir süre çalıştırılacağını aktaran Durmuş, “İşçilerimizi kamusal altyapıda çalıştıracağız. Bu programda 18 yaş üstü vatandaşlarımızı alacağız. İŞKUR tarafından başvuruları alınan 3 bin 609 kişinin bugün değerlendirme formlarını yapıyoruz. Bu değerlendirme formundan sonra da 150 kişiyi 18 Aralık’tan itibaren çalıştırmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X