28 ameliyatla hayata tutundu, koronavirüsten hayatını kaybetti

Kayseri’de ‘beyinde su toplanması’ hastalığı nedeniyle doktorların ‘yaşamaz’ demesine rağmen 28 ameliyat geçirerek hayata tutunan Mehmet Akif Öztürk, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

28 ameliyatla hayata tutundu, koronavirüsten hayatını kaybetti

23 yaşındaki Mehmet Akif, 5,5 aylıkken hidrosefali (beyinde su toplaması) hastalığına yakalandı.

İlk ameliyatını, ilk teşhisin hemen ardından olan Mehmet Akif, 17 yaşına kadar göbek fıtığı, menenjit, kafa şekil düzenlemesi ve beyinde su toplamasına bağlı 28 ameliyat geçirdi.

Doktorların, ‘yaşamaz’ ve ‘yürüyemez’ dediği Mehmet Akif, bu ameliyatlar ile hastalığı yendi.

Koronavirüsten hayatını kaybetti

2018 yılında Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavından 80 puan alarak zihinsel engelliler grubundan Kayseri Adliyesi’nde memur olarak görev yapmaya başlayan Mehmet Akif’in, 15 Mart’ta yaptırdığı PCR testi pozitif çıktı.

Şehir Hastanesine başvuran Öztürk, yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Durumu ağırlaşan Mehmet Akif, bugün öğle saatlerinde hayatını kaybetti.

“Allah’a şükür ki ben tüm bunları atlatıp, hayatta kaldım”

Resim yaparak hayata tutunan ve ünlü isimlerin resimlerini yapan Öztürk, “Doktorlar benim için sürekli ümitsiz konuştu. ‘Yaşamaz’ ve ‘yürüyemez’ gibi ifadeler kullandılar. Allah’a şükür ki ben tüm bunları atlatıp, hayatta kaldım ve 2018 yılında memur oldum. Adliyede de savcılarımız ve hakimlerimiz bana çok ilgi gösteriyorlar” demişti.

DHA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X