56 saatlik yasak başladı!

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı kapsamında 56 saat sürecek olan sokak kısıtlaması başladı. Marketlerin, fırınların, manavların, kasapların ve kuruyemişçilerin belirli saatlerde açık olacağı kısıtlamada vatandaşlar kendilerine en yakın işletmeye giderek ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Peki, hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor, sokak kısıtlaması saat kaçta bitecek?

56 saatlik yasak başladı!

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde geçtiğimiz haftalarda paylaşılmıştı. Kısıtlamalar kapsamında Cuma günü saat 21:00’den pazartesi günü saat 05:00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

Hafta sonu kısıtlamanın olduğu saatlerde bakkal, manav, kuruyemişçi, kasap ve fırınlar belirli saatlerde hizmet vermeye devam ediyorlar. Vatandaşlar da kısıtlama esnasında kendilerine en yakın yürüme mesafesindeki işletmeye giderek buradan ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

19 VE 20 ARALIK HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ NE ZAMAN?

Hafta sonu sokak kısıtlaması 18 Aralık 2020 Cuma günü saat 21:00’de başlayacak. Toplamda 56 saat sürecek olan kısıtlama 21 Aralık 2020 Pazartesi günü saat 05:00’te sona erecek.

Kısıtlama kapsamında 19 ve 20 Aralık günlerinde tüm gün sokak kısıtlaması uygulanacak. Bazı kişiler kısıtlamadan muaf olacaklar.

Sokağa çıkma kısıtlamasındaki sürelere uymak için istisna getirilenler dışındaki tüm iş yerleri de saat 20.00’de kapanacak.

Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatlerinde faaliyet gösterebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çevrim içi sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde satış yapabilecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X