60 yıllık yerli otomobil hasretini bitirecek törene büyük hazırlık!

Aslında… Türkiye’nin yerli otomobil üretme isteği 1961 yılında başladı. Fakat Türk mühendislerin üretip yürüttüğü Devrim adı verilen otomobile benzin konması unutulunca araba yolda kaldı ve proje rafa kalktı.

60 yıllık yerli otomobil hasretini bitirecek törene büyük hazırlık!
HABERİ PAYLAŞ

İşte…

O hasret, 60 yıl sonra, dünyayla rekabet edebilen yerli ve milli otomobille bitiyor. Hem de, yeni nesil teknolojiye sahip, benzin-mazot gibi fosil yakıtlar yerine dünyanın yeni trendi çevreyi kirletmeyen elektrikli bir yerli ve milli otomobili dünyaya tanıtacağız.

O proje…

4 milyon metrekarelik uçsuz bucaksız Gemlik Askeri Hara arazisinin 1 milyon metrekaresinin tahsis edildiği alana yapılacak fabrikanın cumartesi günü temel atma töreniyle fiilen başlayacak.

İşte…

Temel atma törenine ilişkin hazırlıkların yoğun şekilde sürdüğü TOGG arazisinde AK Parti Bursa milletvekilleri Dr. Mustafa Esgin ve Zafer Işık dün Karayolları 14. Bölge Müdürü Ömer Güzel’le birlikte incelemeler yaptılar.

AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Şamil Yiğit’le birlikte biz de, milletvekillerinin hazırlıklara ilişkin incelemelerini ve yetkililerden bilgi alışlarını izledik. En küçük ayrıntıyla bile ilgilendiler.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın… 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X