Ağıla giren köpekler 70 tavuk ve 3 kuzuyu telef etti

Çanakkale’nin Biga ilçesinde ağıla giren sokak köpekleri 70’e yakın tavuk ve 3 kuzu telef etti.

Ağıla giren köpekler 70 tavuk ve 3 kuzuyu telef etti

Biga ilçesine bağlı İdriskoru köyünde 20 yıldır hayvan yetiştiriciliği yapan Halil Özcan’a ait ağıla giren sokak köpekleri kuzu ve tavuklara saldırdı. Ağıldan sesler geldiğini duyan köylüler durumu Özcan’a bildirdi.

Ağıla gelen Özcan, 3 kuzu ile 70’e yakın tavuğunun telef oldunu belirledi. Saldırıya uğrayan bir gebe koyun ise veteriner hekim tarafından tedavi altına alındı.

“70’e yakın tavuğum öldü”

Bölgedeki sokak köpekleri konusunda önlem alınmasını isteyen Halil Özcan, “70’e yakın tavuğum öldü. 15 tane tavuğu yiyip, parçalamışlar, derelere götürmüşler. Yaşanan olayı köyden işe giden bir arkadaş haber verdi. Ağıla geldiğimde her tarafta hayvan ölüsünü gördüm. Koyunlar dağılmış, korkudan bazıları dereye kaçmış. 3 tane kuzum telef oldu. Yeni doğum yapan koyunum ile yeni doğuracak olan koyunum bugün, yarın ölürler. 65 tane ölmüş tavuk attım. Çevrede de telef olmuş tavuklar var. Yarısı da korkudan dere kenarına çevreye dağılmış. Bu sokak hayvanlarına bakanlara sesleniyorum. Burası orman ya da milli park değil. Bu hayvanları nereye götüreceklerse götürsünler, nerede bakacaklarsa baksınlar, biz başka bir şey istemiyoruz” dedi.

Öte yandan geçen ekim ayında köyde 19 sokak köpeği zehirli tavuk ciğeri verilerek zehirlenmiş ve Biga Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği olaya tepki göstermişti. Bu olay sonrasında köy halkı ile hayvanseverler karşı karşıya gelmişti.

AA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X