AK Parti Bursa İl Başkanı Gürkan’dan adaylarla ilgili ilk ipucu

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan’ın yerel seçimlerle ilgili dikkat çeken sözlerini köşesine taşıdı.

AK Parti Bursa İl Başkanı Gürkan’dan adaylarla ilgili ilk ipucu

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

İlk etapta… Görevdeki belediye başkanları için değerlendirme anketi yapan AK Parti sonucunu kimsenin bilmediği temayül yoklamasını tamamladı.

Bu süreçte…

AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan’a açıkça “Başvurular beklentinizi karşılıyor mu?” diye sorunca şu cevabı verdi:

“Her ilçenin kendine göre talepleri ve beklentileri var. Müracaatlar da bu doğrultuda oluştu. Fakat şu da var: AK Parti’nin belediye başkan adayları ille de bu başvurular üzerinden olacak diye bir şey yok.”

Ardından…

“Temayül sonrası, bu aday adaylarının isimleri üzerinden yeniden isim analizi yapmak için anketlere çıkacağız” dedi ve AK Parti’nin aday belirleme stratejisine ilişkin önemli bir bilgi açıkladı.

Şöyle de devam etti:

“Hedefimiz, en fazla oyu getirecek adayı bulmak. Onun için; yalnızca aday adaylarını değil, anketlerde potansiyel isimleri de soracağız. Aday adayları ve potansiyel isimleri sahaya sürüp, sonra adaylarımızı açıklayacağız.”

Zamanını da söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız ocak ayına sarkabileceğini iade etti. Aceleci değiliz, ama dikkatli davranıyoruz. Yine Cumhurbaşkanımızın mutlaka olacağını söylediği değişimin sınırlarını ölçmeye çalışıyoruz.”

Şunun altını özellikle çizdi:

“YSK açıklamasına göre aday adayları 20 Şubat’ta bildirilecek. O zamana kadar her şey olabilir.”

Tam bu noktada…

Cumhur İttifakı görüşmelerinin üst düzeyde sürdüğünü anımsatıp, karşı cephe için siyasal bir değerlendirme yaptı:

“Muhalefet partilerinden bir duruş bekliyorduk, ama yine gösteremiyorlar. Dönmeyiz dedikleri masalara dönüyorlar, tek başlarına gireceklerini söyleyip yeniden görüşme yapıyorlar.”

Sonra da…

“Vatandaşımız bunları görüyor” deyip sert değerlendirme yaptı:

“Kendi adaylarıyla sahaya çıkacak cesaretleri olmadığını gösteriyorlar. Türkiye’de bir elin parmaklarını geçemeyecek kadar belediye alabileceklerini biliyorlar.”

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X