AK Parti Bursa’da Büyükşehir’in hangi kararına sert tepki verdi?

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, AK Parti kurmaylarının Bursa’da Büyükşehir’in BESAŞ ekmeğe yaptığı zamma verdiği tepkiyi köşesine taşıdı…

AK Parti Bursa’da Büyükşehir’in hangi kararına sert tepki verdi?

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

31 Mart günü… Yerel seçimler sonuçlandığında ortaya, 2004’te Nilüfer Belediyesi’nde yaşanan denetimli siyasi tercih tablosu çıktı.

Seçmen…

Büyükşehir Belediye Başkanı olarak CHP Adayı olan Mustafa Bozbey’i seçerken, ilçelerin belediye meclisi üyelerinden oluşan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde aritmetik çoğunluğu AK Parti’ye verdi.

İlk değerlendirmelerde…

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kent için yararlı işlere destek verecekleri açıklamasını yapan AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, milletvekilleriyle Başkan Mustafa Bozbey’e nezaket ziyareti yaptı ve Bursa yararına birlikte çalışmak için önemli bir adım daha attı.

Bunu, AK Parti’den seçilen ilçe belediye başkanlarının, 5 yıl birlikte çalışacakları Bozbey’i ziyaretleri izledi.

Sonrasında…

Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, AK Parti’li üye Ali Sait Adiloğlu’ndan seçim öncesi emeklilere vaat edilen destekleri anımsatan konuşma geldi, ama ilk çıkış biraz cılız kaldı.

Hafta sonu…

Yönetimin, “Yükselen maliyetler karşısında Besaş’ın kalitesini korumak amacıyla fiyat güncellemesi” yapıldığı açıklamasıyla; 400 gram Besaş ekmeği satış fiyatı 7.5 liradan 12.5 liraya çıktı.

İşte…

Bu zamma AK Parti sert tepki verirken, ilk tepkiyi de alışılmış üslubuna göre sert bir ifadeyle AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç gösterdi:

“Besaş ekmeğine zam konusunu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ya da belediyeye aldığı torpillilerden birisi kamuoyuna açıklamalı. Belediyenin otopark parasına ihtiyacı yok diyerek algı çalışması yapanlar, söz konusu ekmek olunca çalgı çalışmasına başlamışlar. Hani Bursa gülümseylecekti?”

Onu…

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Adnan Kurtuluş ile Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Ali Sait Adiloğlu’nun gösterdikleri tepkiler izledi.

Bu da…

AK Parti’nin belediyede muhalefeti öğrenmeye başlamasının ilk adımları oldu.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X