AK Parti Sözcüsü Çelik: Muhtıra siyaseti mutasyona uğramıştır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, emekli amirallerin ‘Montrö’ bildirisine ilişkin, “Muhtıra siyaseti mutasyona uğramıştır. Bunların yazılımında demokrasi bir virüstür, muhtırayı ise bir aşı olarak kabul ederler. Zaman ayarlı bir provokasyonla karşı karşıya kaldık” açıklamasında bulundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik: Muhtıra siyaseti mutasyona uğramıştır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamlarından satır başları şöyle;

“Bildirinin neye hizmet ettiğini biliyoruz. Tek hizmet etmediği şey, Türkiye Cumhuriyeti’dir, Türkiye’nin demokrasisi, sivil siyasetidir.

Muhtıra siyasetinin ve muhtıra gazeteciliğinin mutasyona uğramış biçimiyle karşı karşıyayız. Örgütlü bir kötülük olduğunu ifade ediyorum.

Bunların yazılımında demokrasi bir virüstür, muhtırayı ise bir aşı olarak kabul ederler.

Zaman ayarlı bir provokasyonla karşı karşıya kaldık.

Böylesi bir bildiri karşısında, ‘Buna bu kadar tepki vermeye ne gerek var’ diye konuşanlar esasında geçmişteki geleneği sürdürerek demokratik iklimi zehirleme teşebbüsünün bir parçası haline geliyorlar.

Sessiz kalsaydık adı muhtıra olacaktı, sessiz kalmayınca ‘ifade hürriyeti’ diyerek bunu meşrulaştırmaya çalışıyorlar.

Yaptıkları hizmetlerle anılmaları gerekirken, bu şekilde anılacak bir tavır içerisine girmeleri kendi itibarlarına yönelik suikasttır.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X