Akademisyen çiftin boşanma davasında, 4 ayrı dava çıktı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde akademisyen Tuba Özge Yaşar Erkal ile İstanbul Üniversitesi’nde akademisyen Zekeriya Emre Erkal’ın 6 yıldır süren boşanma davasında anlaşmazlık yaşanınca sonuçlanmadı, çift karşılıklı ‘intihal’, tazminat’, ‘hakaret’, ‘gizlice takip ettirme’ olmak üzere 4 dava daha açtı.

Akademisyen çiftin boşanma davasında, 4 ayrı dava çıktı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Tuba Özge Yaşar Erkal, 10 yıl önce İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Zekeriya Emre Erkal ile evlendi. Çift arasında geçimsizlik yaşanınca Tuba Özge Yaşar Erkal, eşine 2015’te boşanma davası açtı. Tarafların tazminatta anlaşamadığı boşanma davası devam ederken, Tuba Özge Yaşar Erkal, aynı yıl doktora yapmak için Konya Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanlığı’na doktora tezi yapmak için başvurdu.

İNTİHAL SUÇLAMASIYLA DAVALAR BAŞLADI

Erkal, tezini verdikten sonra Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile YÖK’e, ‘intihal’ yaptığı iddiasıyla şikayet edildi. Şikayet üzerine, üniversite ve YÖK’ün yaptığı incelemelerin ardından ‘intihal bulgusuna rastlanılmadı’ kararı verildi. Tezini tamamlayarak, belgesini alan Tuba Özge Yaşar Erkal, yaptığı araştırmada kendisini ‘intihal’ yaptığı yönünde şikayet edenin boşanma davasının sürdüğü Zekeriya Emre Erkal olduğunu belirleyerek, hakkında ceza davası açtı. Konya Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Zekeriya Emre Erkal’ı iftira suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X