‘Aktaş ile enerjimiz tutuyor’

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a ziyaretini Olay Medya’ya değerlendiren Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Alinur Aktaş ile kişisel olarak enerjilerimiz birbirini tutuyor. Karşı karşıya gelmeyeceğimizi umuyorum” dedi.

‘Aktaş ile enerjimiz tutuyor’
HABERİ PAYLAŞ

DERYA DEMİR

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem Olay Medya’yı ziyaret ederek, yönetici ve yazarlarla biraraya geldi. Nilüfer’de çok şeyi değiştirmek ve başarılı işler yapmak için yola çıktıklarını kaydeden Erdem, “Bugüne kadar çok güzel işler yapıldı. Ama dünya sürekli değişiyor ve biz de yerelde bu değişimi sürdürmeye çalışıyoruz. Mustafa Bozbey’den aldığımız bayrağı daha yukarı taşımak istiyoruz” diye konuştu. 

“DÖNÜŞÜMDE SORUNLAR ÇÖZÜLECEK”…

Seçim sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a gerçekleştirdiği ziyaret hakkında da bilgi veren Erdem, “Bizim Büyükşehir Belediyesi’yle herhangi bir sıkıntımız yok. Görüşlerimiz, siyasi partilerimiz birbirinden farklı olsa da Alinur Aktaş ile kişisel olarak enerjilerimiz birbirini tutuyor. Belediye ilişkilerinde çok fazla karşı karşıya gelmeyeceğimi umuyorum. Ziyaretimde öncelikli ele aldığımız konu kentsel dönüşümdü.

Aktaş, bu konu ile ilgili elinden geleni yapacağını söyledi. Biz de planlar yapıldığı andan itibaren kısa sürede Nilüfer Belediyesi olarak onların bu sorunlarını çözmek için gayret edeceğiz. 80’e yakın parselde mağdur olan vatandaşımız bulunuyor. Bu da 5 bin civarında bir nüfusa denk geliyor. Mağduriyetlerin önelikle giderilmesi konusunda mecliste karar alınacak ve biz buraların ruhsatını vereceğiz. Plan değişikliği ve bazı plan notlarının eklenmesi ile ilgili çalışmaları imar komisyonundaki arkadaşlar sürdürüyor” dedi.

‘”ARASTA BU DÖNEM BİTECEK”…

Anadolu Arastası’ndaki çalışmalara da değinen Erdem, “Orada 2014’te imalata başladık ve o dönem bütçe 100 milyonun üzerinde bir rakam olarak görünüyordu. Ancak ekonomideki geliş gidişler, dolardaki yükseliş, çalışmaları zamana yaydı. Şu anda kaba inşaat bitti. Bundan sonra derneklerle çalışarak bölgere özgü yapı malzemelerle binayı tamamlamak istiyoruz. Bu dönem içerisinde orayı bitireceğiz” ifadelerini kullandı.

“100. YILINDA COŞKUYU BİRLİKTE YAŞAYALIM”

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak bağımsızlık yolunda attığı ilk adımın 100. yıl dönümünde Nilüfer’de, coşkuyu binlerle meydanlarda yaşayacaklarını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, tüm Bursalılar’ı 19 Mayıs’ta saat 19.00’da FSM’deki Akuğur Market önünden başlayacak olan ‘Gençliğin Yürüyüşü’ne davet etti. Erdem, “Şarkılar ve marşlar eşliğinde FSM Akuğur Market önünden başlayacak olan yürüyüş, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek. İftar saatinde, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce kişiye çorba ikram edeceğiz. İftarın ardından saat 21.00’de, Duman grubu konser verecek” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X