Altın mı gümüş mü kazandırır? Bursa’dan çarpıcı yorum…

Pandemi sürecinde aşırı değerlenen ancak son aylarda fiyatı bir hayli düşen altın ile ilgili çarpıcı değerlendirme Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş’ten geldi… Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal’ın, “Pazartesi Söyleşileri’ne konuk olan Altıkardeş, merak edilen soruları yanıtladı.

Altın mı gümüş mü kazandırır? Bursa’dan çarpıcı yorum…

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal’ın, “Pazartesi Söyleşileri’ne konuk olan Altıkardeş, merak edilen soruları yanıtladı.

Pandemi sürecinde aşırı değerlenen ancak son aylarda fiyatı bir hayli düşen altın ile ilgili çarpıcı değerlendirme Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş’ten geldi:

Altın alan zarar etmez ama biraz sabır ve zamana ihtiyaç var. Altının gramında dip fiyat 350 lira bandıdır ama 6. aya kadar bu düşüşü de görmeyebiliriz. Zirve rakamı da 600 liradır. Alışveriş için, düğün için, yatırım yapmak için altın alacaklar şimdiden alsın.”

 

Son yıllarda fiyatı artan gümüş ile ilgili de öngörüsünü paylaşan Altıkardeş, gümüş fiyatının speküle edildiğini öne sürerek;

“Gündemde olan bir şeyin değeri artabilir ama bunun devamlılığı gerekir. Emtia anlamında ne dolar, euro, ne de gümüş. Dünyanın ana merkezinde altın var.  1 kilo gümüşün olmasın ama 2 Cumhuriyet altının olsun, daha fazla kazandırır.”  Altıkardeş, reklamlarla tüketimi artan tek taş ile ilgili de ilginç anılarını anlatarak, “20-30 yıllık evli kadınlar, tek taş satın alıyor” diye konuştu.

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal’ın yazısının tamamı için tıklayın… 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X