Ankara’dan geldi, tebdil-i kıyafetle sokaklarda gezdi, AK Parti’yi sordu

2019 yerel seçimi öncesindeki aday belirleme sürecinde AK Parti Genel Merkezi teşkilata bilgi vermeksizin tebdil-i kıyafet görevlilerle vatandaşın ne düşündüğünü öğrenmeye çalışmıştı. Aynı yöntem kongre sürecinde devrede. 2 dönem milletvekilliği ve 1 dönem belediye başkanlığı yapmış deneyimli isim Bursa’ya gelip camiden çarşıya, çay ocağından berbere AK Parti teşkilatı için düşünceleri raporlaştırdı. Genel Merkez de görüşmelerini tamamladı. Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

Ankara’dan geldi, tebdil-i kıyafetle sokaklarda gezdi, AK Parti’yi sordu
HABERİ PAYLAŞ

Telefonda… AK Parti Genel Merkezi’nin karar verilen katlarında görüşmelere katılan, partinin kılcal damarlarını iyi tanıyan eski bir dostla sohbet ediyorduk.

Bursalılar olarak gelişmeyi atladınız” dediğinde kulaklarımızı daha da açtık:

AK Parti Genel Merkezi farklı bir yol izliyor. Seçim döneminde adaylar, kongre döneminde de teşkilat için vatandaşa görüş soruyor.”

Şunu söyledi:

Genel Merkez tarafından görevlendirilen deneyimli bir siyasetçi, hakkında karar verilecek kente gidiyor, o kentin teşkilatı ve milletvekillerine haber vermeksizin sokaklarda geziyor, insanlarla sohbet ediyor.”

Şunun altını çizdi:

Görevlendirilen kişi tebdil-i kıyafetle sokaklarda geziyor. Camilere gidip cemaatle sohbet ediyor, çarşıları dolaşıyor, kahvehane ve çay ocaklarında oturuyor, berberler ve bakkallarla konuşuyor.”

İlgimizi çeken şu oldu:

Bursa için 2 dönem Kilis Milletvekilliği, geçen dönem de Kilis Belediye Başkanlığı yapan, Hasan Kara görevlendirildi. Vekilimiz 2.5 yıl önce Kilis Belediye Başkanı olarak Bursa protokolünü ağırlamıştı.”

Şöyle devam etti:

Geçmiş dönem milletvekilimiz ve belediye başkanımız Bursa’ya geldi, köşe bucak gezdi, raporunu da yazıp Genel Merkez’e verdi. Hatta bu rapor üzerinden ilk değerlendirmeler bile yapıldı.”

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X