Babalarını kaybeden çocukların yazdıkları valiyi duygulandırdı

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Gönül Elçileri Koordinatörü eşi Sevim Karaloğlu ile birlikte yetim çocuklarla kahvaltıda buluştu.

Babalarını kaybeden çocukların yazdıkları valiyi duygulandırdı

Vali Karaloğlu ve eşi, “Hayallerime ortak ol” projesi çerçevesinde yetim çocuklarla kahvaltıda buluştu. Çocuklarla sohbet eden Vali Karaloğlu, “Bu hafta bilindiği gibi ’23 Nisan Çocuk Bayramı’ haftası. Bu münasebetle Gönül Elçilerimiz, çocuklarımız ile beraber bir organizasyon yaptı. Ben her şeyden önce bütün gönül elçilerimizi kutluyorum. 2011 yılında Emine Erdoğan hanımefendi tarafından başlatılan ‘gönül elçiliği’ hareketi kervanının bugün somut projelere dönüştüğünü görmekten son derece mutluyum. Gönül elçiliği projesi başladığında, insanlar, gönül elçisiyim, ama ne yapacağım diye soruyorlardı. Görüyorum ki zaman ilerledikçe bu işe gönül veren insanların katkılarıyla, fikirleriyle çok güzel projeler ortaya çıkıyor. İşte Bursa’da uyguladığımız ‘Uluşehir yetimlerine sahip çıkıyor’ projesi, bugün somut değerlere dönüştü diye düşünüyorum. Bu organizasyonda emeği geçen bütün arkadaşlarımızı, bütün gönül elçilerimizi kutluyorum.

“Buluşun oyuncağın olsun” projesini de gerçekleştiren kadınları tebrik eden Karaloğlu, “Çocuklarımızın yaptığı bütün çizimler, bütün oyuncaklar uçan nesneler. Çünkü çocuklarımızın hepsi melek, hepsi günahsız, hepsi uçuyorlar. Onun için çizdikleri bütün oyuncaklar uçan nesneler. Çocuklarımızın ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını tekrar kutluyor, gözlerinden öpüyorum” diye konuştu.

Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin yitirdikleri babaları hakkında yazdıklarını okuması salonda bulunanlara duygulu anlar yaşattı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X