Bakan Dönmez açıkladı: Fatih sondaj gemisi yola çıktı

Fatih sondaj gemisinin yeni durağı Karadeniz için hazırlıklar tamamlandı. Fatih gemisi, bugün Karadeniz seferi için hareket edecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, “Fatih sondaj gemimizi kutlu fethin 567. yıl dönümünde, bu kez Karadeniz’deki ilk sondajı için yolcu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakan Dönmez açıkladı: Fatih sondaj gemisi yola çıktı
HABERİ PAYLAŞ

Fatih Sondaj gemisini Karadeniz’e uğurlama töreni düzenleniyor. Haydarpaşa Limanı’ndaki törende konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Libya ile vardığımız anlaşma uyarınca Türkiye Petrolleri, kendi ruhsat alanlarımızda petrol aramak için Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu. Askı ve ilan sürecinin ardından yaklaşık 3-4 ay içerisinde buradaki ilk faaliyetlerimize de başlayabileceğiz” dedi.

Bakan Dönmez, “Önce sismik çalışmalar, ardından verilerin analiz edilmesiyle de nerelerde sondaj yapacağımızı belirleyeceğiz” ifadesini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X