Başkan Özkan: Cevap verdik rahatsız oldular

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde zaman zaman siyasi parti sözcüleri ve üyeler arasında tartışmalar yaşanıyor. Bunu siyasetin doğal bir parçası olarak görmek gerek ama bazen tansiyon öyle yükseliyor ki, karşılıklı sataşmalar oturuma damga vuruyor. Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın yazdı…

Başkan Özkan: Cevap verdik rahatsız oldular

CHP’nin Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Osman Ayradilli, bu oturumların uzun yıllardır müdavimi.

Galiba bunun verdiği öz güvenle, kendisi farkında mı bilmiyoruz ama konuşmalarında iktidar partisine, onun meclisteki temsilcilerine, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a karşı sürekli alaycı, müstehzi, jakoben tarzla hitap ettiğini, zaman zaman genel siyasete girerek AK Parti’ye vurmak için de geçmişteki tartışmalı bir yatırımdan yola çıkıp, Türkiye’nin ‘müstemleke’ devletine döndüğüne dair ağır suçlamalarda da bulunabiliyor.

CHP Sözcüsü bir ara da sık sık İnegöl’den gelmesi hasebiyle Aktaş’ı küçümsemeyen yaklaşımlar da sergilemişti.

Nezaket gereğidir belki ama AK Parti sözcüsü bunlara bir karşılık vermiyor.

Genelde Başkan Aktaş CHP Sözcüsü’ne anladığı dilden mukabele ediyor. Aktaş son oturumda da öyle yaptı. Özel Kalem ve Rize Mayanı harcamalarını eleştiren CHP ve İYİ Parti’ye sert sözlerle verdi veriştirdi.

Birkaç oturumdur dikkatimizi çekiyor.

İhsan Aydın’ın yazısının devamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X