Bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak?

Bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada 12 milyon emeklinin merak ettiği sorunun yanıtı belli oldu. Her yıl bayram öncesinde hesaplara yatırılan ikramiyelerin bu yıl ilki Ramazan Bayramında ödendi. Kurban Bayramı için geri sayım sürürken bayram ikramiyelerinin ne zaman hesaplara yatacağı da belli oldu. İşte Bayram ikramiyesinin hesaplara yatırılacağı tarihler…

Bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak?
HABERİ PAYLAŞ

Bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada bayram ikramiyelerinin hesaplara yatırılacağı tarihler belirlendi. Peki Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatırılacak?

Kurban Bayramı bu yıl 31 Temmuz 3 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Temmuz ayı emekli zammınında bu aya denk gelmesi ile birlikte SSK, Bağ-Kur emeklileri zamlı emekli maaşlarını ve bayram ikramiyelerini bu ay içerisinde hesaplarında görecek. Peki Bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplarda olacak? İşte o tarihler…

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYELERİ NE ZAMAN HESAPLARA YATACAK?

Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyeleri 17-29 Temmuz arasında yatırılacak – Kurban Bayramı ikramiyeleri, SSK’lı emeklilere 17-26 Temmuz’da, Bağkur’lu emeklilere 25-28 Temmuz’da ödenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17-29 Temmuz tarihlerinde ödeneceğini açıkladı. Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıklarıyla hesaplara yatırılacağını belirtti.

Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

“Yaklaşık 12 milyon emeklimizin Kurban Bayramı ikramiyeleri 17-29 Temmuz tarihlerinde ödenecek. Zamlı temmuz aylıklarıyla Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK’lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur’lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacak. Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlarımızın ağustos ayına ilişkin aylıkları, Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkı, ağustos aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyeleriyle ödenecek. Bu kapsamda Ziraat Bankasından her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz’da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz’da ödeme yapılacak.”

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleriyle birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X