Belediyelerimiz kışa hazırlıklılar

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın bugün, “Belediyelerimiz kışa hazırlıklılar” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Belediyelerimiz kışa hazırlıklılar

Türkiye doğal afetlerle mücadelede üzücü ama engin bir tecrübeye sahip. Depremler, sel, su baskınları, heyelan, toprak kaymalarında çok canımızı yitirdik.

Bu açıdan her türlü yıkıcı, topluma büyük hasar veren ve hayatı zorlaştıran afetlere karşı hazırlıklık olmak gerekiyor.

Sosyal medya hesaplarından ve gönderilen mesajlardan anlıyoruz ki, Bursa Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyelerimiz aşırı kar yağışı ve buzlanmaya karşı bu yıl da tedbirlerini almışlar.

Büyükşehir Belediyesi daha önceki gün, filosuna kattığı 47 aracı törenle hizmete aldı. Bunların içinde karla mücadelede kullanılacak ekipman da var.

Keza, merkez ilçelerimiz kadar taşradaki belediyelerimiz de kışa hazırlıklı durumdalar.

Rakımı yüksek ilçelerimizin kırsal mahallelerine ulaşım aşırı kar yağışıyla birlikte zaman zaman kesiliyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı Yol Şube Müdürlüğü ekipleri meteorolojinin uyarısı üzerine bütün hazırlıklarını yapmışlar.

Eskiden köy yollarının araç, gereç ve personelsizlik nedeniyle kar yağışı yüzünden günlerce kapalı kaldığı dönemler olurdu.

Artık Bursa’da buna çok rastlanılmıyor.

Bütünşehir Yasası ile birlikte Büyükşehir Belediyesi 17 ilçedeki şantiyelerini iş makineleri, personel ve araç gereçle donattı.

İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X