Berberoğlu ve erken seçim açıklaması…

TBMM Başkanı, AYM’nin Enis Berberoğlu ile ilgili ihlal kararının ardından soruları yanıtladı. Şentop, ”AYM kararı kesin hükmü kaldırmamıştır. Kesin hükmü kaldırılırsa değerlendirme yapılabilir” dedi. Şentop, erken seçim tartışmalarına yönelik de açıklamalarda bulundu.

Berberoğlu ve erken seçim açıklaması…
HABERİ PAYLAŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AYM’nin, CHP’li Enis Berberoğlu ile ilgili ihlal kararı ile ilgili açıklamalarda bulunan Şentop, ”Kesin hükmün varlığıyla ilgili yeni durum ortaya çıktığında bunu değerlendireceğiz. Kesin hükmü kaldırılırsa değerlendirme yapılabilir” dedi.

Anayasa Mahkemesi CHP’li eski milletvekili Enis Berberoğlu’nun seçilme ve siyasi faaliyette bulunma hakkı ile kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine karar vermişti.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısına ilişkin de “Hükümet sistemi değişikliğiyle erken seçim kararı almak zorlaştırıldı. Erken seçim kararı almanın çok zor olduğu kanaatindeyim” açıklamasında bulanarak ”Bence sadece 2023 değil, seçimler artık hep zamanında yapılır” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X