Birlikten İzmir doğacak 114 aileye ev yapacaklar

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın bugün, “Birlikten İzmir doğacak 114 aileye ev yapacaklar” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Birlikten İzmir doğacak 114 aileye ev yapacaklar

Türkiye her doğal afet ve deprem sonrası müthiş bir kenetlenmeye sahne oluyor. Kimi siyasiler ve provokatörler bunu zaman zaman gerçeği yansıtmayan açıklama ve paylaşımlarla bozmaya kalksalar da toplum dayanışmada ayrım gözetmiyor.

Dün elektronik postamıza yine ülkemiz adına alkışlayacağımız bir ileti düştü.

İzmir iş dünyası depremde yaşamını yitiren 114 yurttaşımızın ailesini yeni eve kavuşturmak için harekete geçti.

Aralarında İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği, İzmir Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin bulunduğu örgütler depremde kaybettiğimiz yurttaşlarımızın ailelerine içinde okulu ve sosyal tesisleri bulunan deprem konutları projesi için Ziraat, Vakıf, Halk ve İşbank’ın İzmir şubelerinde açılan hesaplar aracılığıyla 50 milyon lira toplama hedefiyle bir araya gelmişler.

Birlikten İzmir doğar sloganıyla başlatılan bu hareket gösteriyor ki, acılar paylaşıldıkça azalır. İzmir iş dünyasının alkışlanacak hareketi, Türkiye’nin böylesi zor anlarda nasıl kenetlendiğini ve dayanışma örneği sergilediğinin işareti.

İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X