BTSO Türkiye’ye örnek oluyor

BTSO’nun iş dünyasına yönelik DOSAB’da hayata geçirdiği projeler, Türkiye’ye model olmaya devam ediyor. Son olarak, Kayseri ve Konya iş dünyası temsilcileri Bursa’ya gelerek, mega projeleri yerinde inceledi.

BTSO Türkiye’ye örnek oluyor
HABERİ PAYLAŞ

Yüksek teknoloji, Ar-Ge ve mesleki eğitim konusundaki çalışmalarına ara vermeyen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) yürüttüğü her proje, birçok kurum ve kuruluşa da ilham olmaya devam ediyor. Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası ve Konya Ticaret Odası heyetleri, BTSO’nun Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) yerleşkesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Köksal, Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sarıalp, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Fahrettin Özkul ve Fahrettin Doğrul ile beraberlerindeki heyetlere, BTSO yönetiminden Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener ile Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan eşlik etti.

HIZ KESMEDEN DEVAM

Cüneyt Şener, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak Türkiye’nin üretim üssü Bursa’nın ileri teknoloji, Ar-Ge ve mesleki eğitimde lider bir kent olması için projeler ürettiklerini söyledi. ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ vizyonuyla daha güçlü Bursa oluşturulması yolunda şimdiye kadar 50’ye yakın projenin hayata geçirildiğini kaydeden Şener şunları kaydetti: “Bursa’nın her alanda daha güçlü konuma ulaşmasını sağlamak ve iş dünyamızın talepleri doğrultusunda hazırladığımız marka niteliği yüksek projelerin ülkemizde daha fazla yaygınlaşmasını istiyoruz. Bu noktada ülkemizin nitelikli kalkınmasına yüksek katkı sağlamak için hayata geçirdiğimiz projelerimizin farklı şehirlerde de hayata geçmesi için elimizden gelen desteği vermeye hazırız. BTSO olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iş dünyamıza yönelik projeler üretmeye hız kesmeden devam edeceğiz.”

YERLİLEŞME HEDEFİNE BİR ADIM DAHA

TSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan da, iş dünyasının taleplerine yönelik ürettikleri projelerin artarak devam edeceğini vurguladı. Geliştirip faaliyete geçirdikleri nitelikli projelerin Türkiye’ye yayılması için de çalıştıklarını belirten Koçaslan, farklı kurum ve kuruluşların BTSO’nun DOSAB’ta hayata getirdiği projelere yoğun ilgi göstermesinin ve model olarak alınmasının ülkeye fayda sağlayacağını aktardı. Koçaslan, “BTSO olarak DOSAB’ta hayata geçirdiğimiz projelerimizle, ülkemizin ve iş dünyamızın nitelikli kalkınmasına destek olmak için çalışıyoruz. ARGE ve İnovasyondan, mesleki eğitim ve belgelendirmeye, enerji verimliliğinden Endüstri 4.0’a kadar bir çok alanda ilkleri de bünyesinde bulunduran projelerimize ilgi gösterilmesi ve model olarak alınması ülkemizin bir çok alanda fayda göreceği bir gelişmedir” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen toplantılardan sonra heyetler BTSO’nun katma değerli projeleri, Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB), Bursa Teknoloji Koordinasyon ve ARGE Merkezi (BUTEKOM), BTSO Eğitim Vakfı (BUTGEM), Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi- Bursa Model Fabrika (BMF), Enerji Verimliliği Merkezi (EVM) ve Mutfak Akademi projelerinde detaylı incelemelerde bulunarak, kurum yetkililerinden detaylı bilgi aldı.?

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X