Bu kez gündemde iki konu! Bursalı gazeteciden çarpıcı açıklama…

Pekin’de yaşayan Bursalı Gazeteci Sedat Aydın, aşı tedariğindeki aksamanın nedenini anlatırken, Çin’in temmuz sonuna kadar 1.4 milyarlık kendi halkını aşılama kararına dikkat çekti.İlk parti aşının gelişini de Türkiye’ye gelişini duyuran Gazeteci Aydın, teknoloji transferiyle mutasyona korumalı Sinovac aşılarının birkaç ay içinde Türkiye’de üretilmesinin beklendiğini aktardı… Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Yılmaz yazdı…

Bu kez gündemde iki konu! Bursalı gazeteciden çarpıcı açıklama…

Bu sütunların okurları… Çin’in başkenti Pekin’de yaşayan Bursalı gazeteci Sedat Aydın’ı tanıyorlar. CRI Türkçe Servisi Baş Editörü olan Aydın’ın gözlemlerini zaman zaman aktarıyoruz.

Nitekim…

Çin’den Türkiye’ye ilk aşı sevkiyatı başladığında kamuoyu haberi Sedat Aydın’dan öğrendi, biz de buradan duyurduk.

Bu kez gündemde iki konu var.

İlki, aksamanın ardından Çin’in ürettiği Sinovac aşılarının Türkiye’ye sevkiyatının yeniden başlaması. Diğeri de Türkiye’de üretimi.

Önce…

Aşı sevkiyatındaki aksamayı anlattı:

“Çin Komünist Partisi’nin kuruluşunun 100. yıl kutlamaları temmuz ayında yapılacak. Bu nedenle, temmuz sonuna kadar Çin’de nüfusun yüzde 40’ının aşılanması planlanıyor.”

Şunun altını çizdi:

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının devamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X