Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde flaş gelişme!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Türkiye’nin ilk OSB’siyle ilgili attığı önemli adımı Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın bugünkü köşesine taşıdı…

Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde flaş gelişme!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Türkiye’nin ilk OSB’siyle ilgili attığı önemli adımı Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın bugünkü köşesine taşıdı…

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Şu aralar pandemi ile mücadele ediyoruz ama ülkemizin bir de deprem gerçeği var.

O kendini unutturmuyor.

Ara ara coğrafyamızın değişik noktalarında varlığını hissettiriyor.

Deprem kuşağı insanları olarak bilimin desteğiyle yıkıcı sarsıntılara karşı da hazırlıklı olmak durumundayız.

Hele hele, Bursa gibi gelişmiş sanayisi olan bir kentin kendini depreme daha hazır hale getirme zorunluluğu var. Olası bir Marmara depreminde konutlar kadar sanayi tesislerinin de bundan etkilenmesi bekleniyor.

Türkiye ekonomisinin lokomotif kentlerinin kümelendiği bölgemizde fabrikalarımızı da depreme dayanıklı hale getirmek zorundayız.

Zira aralarında Bursa‘nın da bulunduğu Marmara bölgesindeki kentler ihracatta başı çekiyor.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işte bu tehlikeye karşı hazırlıklı olmak için harekete geçti.

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ile Türkiye‘nin ilk organize sanayi bölgesinde, 200 parsel üzerinde kurulu bin dolayındaki üretim tesisinin depremselliğini tespit için düğmeye bastı.

Gelişmeyi İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak da doğruladı.

Şube’nin kentsel dönüşüm komisyonunun Yalakçayır‘daki Bursa Organize Sanayi Bölgesi‘ndeki fabrikaların depreme karşı dayanıklığının ölçümü ve alınması gereken tedbirlere ilişkin bir rapor hazırlamak için BTSO‘ya teklif sunacak.

Çok yerinde bir çalışma olur. Depremin acı sonuçlarının ekonomiye daha fazla yansımaması için üretim tesislerimizi de gözden geçirmekte fayda var.

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X