Bursa ormanlarına teknolojik gözetim

Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın, Bursa’nın ormanlarının Yangın Yönetim Merkezi’nden son teknolojiyle 7 gün 24 saat izlendiğini söyledi.

Bursa ormanlarına teknolojik gözetim
HABERİ PAYLAŞ

Yangınlarla mücadele için yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi veren Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın, sorumluluk sahasının Orman Bölge Müdürlüğü Yangın Yönetim Merkezinden son teknolojiyle 7 gün 24 saat izlendiğini vurguladı.

Ekiplerin, alevlere anında müdahale edebilmek amacıyla hazır kıta beklediğini vurgulayan Akın, “Bölgemizde Bursa merkez olmak üzere İznik ve Gemlik, birinci derecede yangına hassas bölgelerimiz. Mustafakemalpaşa ve Karacabey ikinci derecede, Keles ve İnegöl de üçüncü derecede hassas. Bölgedeki çıkması muhtemel ve çıkan yangınlarla ilgili çalışmalarımızı 1034 memur ve 566 orman söndürme işçimizle yürütüyoruz. 55 arazöz ve su tankerimiz, 20 erken müdahale aracımız, 8 dozerimiz, bir de helikopterimiz bulunuyor. Yangınları erken görebilmek ve haberdar olabilmek için de 30 kulemiz var. Bunların dışında kırsal mahallelerde ve il merkezinde eğitip donattığımız yangınlarla mücadelede gönüllü 466 işçimiz var. Bu yıl şu ana kadar bölgede 22 yangına müdahale ettik. Bunlarda ciddi bir kayıp yaşanmadı” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X