Bursa Şehir Hastanesi, Türkiye’nin en iyi işleyen büyük hastanesi oldu!

Ağustos 2019’da açılan Şehir Hastanesi’ne, kent merkezine uzaklığı nedeniyle başlangıçta karşı çıkan çoktu. Fakat, işleyişi ve büyük yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en iyi Şehir Hastanesi ortaya çıktı. Pandemi sürecinde Bursa’nın sağlık yükünü omuzlayıp kentin güvencesi haline gelen Şehir Hastanesi’ne raylı sistem ulaşımı için ihale yapıldı, ama vatandaş aradığı sağlık hizmetini bulduğu için tüm zorlukları aşıp hastaneye ulaşıyor… Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

Bursa Şehir Hastanesi, Türkiye’nin en iyi işleyen büyük hastanesi oldu!

Açıkça söylemek gerekirse… Yapılırken itiraz edenlerden biri bizdik. İtirazı da yatırıma değil, kente olan uzaklığına ettik.

Gerçekten de…

Çevre Yolu üzerinde Doğanköy bölgesindeki proje etkileyici olmasına karşın kent merkezine çok uzak bir yerdeydi. 4 Ağustos 2019 günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapıldığında da düşüncemiz buydu.

Gerçi…

Şehir Hastanesi için bugüne kadar tek ulaşım projesini Karayolları yaptı ve hastane önüne yol altı kavşağı inşa etti. Raylı sistem ise yeni ihale edildi.

Ama…

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının devamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X