Bursa’da 3 günlük kısıtlama! 23 Nisan kutlamalarına kimler katılacak?

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre, 23 Nisan’ın resmi tatil olması nedeniyle saat 19.00’dan başlayan ‘sokağa çıkma kısıtlaması’ 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek.

Bursa’da 3 günlük kısıtlama! 23 Nisan kutlamalarına kimler katılacak?

Bursalılar da tüm Türkiye’de olduğu gibi 82 saat evinde olacak.

Buna göre, sokağa çıkma kısıtlaması sırasında 10.00-17.00 saat aralığında açık olabilecek bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçi vb. işyerleri ile şehirlerarası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar bugün de birebir uygulanacak.

TÖRENDE GÖREVLİLER KISITLAMADAN MUAF
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için yapılacak çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilebilecek.

Çelenk sunma törenleri dışında vatandaşların bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak.

Bunun yerine başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecek.

23 Nisan kutlama törenlerinde görevli olan kişiler de tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X