Bursa’da Büyükşehir kadrolarında değişim olacak mı? Mustafa Bozbey kimlerle çalışacak?

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Bozbey’in yaptığı çalışmaları kaleme aldı…

Bursa’da Büyükşehir kadrolarında değişim olacak mı? Mustafa Bozbey kimlerle çalışacak?

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Büyükşehir Belediyesi’nde 31 Mart yerel seçimleri sonrası oluşan tabloyla yeni yönetimin işbaşına gelmesi için hazırlıklar var.

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey henüz mazbatasını almadı, devir teslim de olmadı. Devir teslimin büyük ihtimalle araya giren resmi tatil ile bayram sonrasına kalacağı konuşuluyor.

Başkan Bozbey’in bir yandan da, yeni dönemin Büyükşehir kadrolarını oluşturmaya dönük çalışmalar yürüttüğü yönünde bilgiler alıyoruz.

Bozbey’in Büyükşehir’e, Nilüfer’de geçmişte birlikte mesai yaptığı arkadaşlarından bir kısmını taşıyacağı, kulislere düşmüş durumda.

Aynı şekilde, siyaseten yol yürüdüğü bazı isimleri de Büyükşehir’deki iktidasi teşekküllere atayacağı da dillendiriliyor.

Buna göre;

Nilüfer Belediyesi’nin eski başkan yardımcılarından Ahmet Çakıcı ve Nazlı Yazgan gibi isimlerin Büyükşehir’de üst düzey bir göreve getirilecekleri ileri sürülüyor. Bunun muhtemelen Genel Sekreter Yardımcılığı olabileceği iddia ediliyor.

Yine Bozbey’in yakın çalışma ekibinde yer alan Pınar Işıkyıldız’ın Özel Kalem Müdürlüğü’ne getirileceği, eşi Yalçın Işıkyıldız’ın da yine Büyükşehir’de önemli bir görev verileceği konuşuluyor. CHP kulislerinden sızan diğer bilgilere göre de, 8 belediye iştirakinde işbaşı yapılır yapılmaz olağanüstü genel kurul kararıyla yönetim değişikliğine gidileceği biliniyor.

Önceki yönetimin Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nden transfer ettiği Tarım AŞ. Genel Müdürü’nün yerine, CHP’nin, belediye başkan adayı ve Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş’a görev vereceği ileri sürülüyor.

Bu arada Tarım AŞ’de Genel Müdür ile birlikte Muhasebe Müdürü’nün de tazminatını alarak şirketten ayrıldığını öğrendik. Büyükşehir iştiraklerinden birinin başına da yine, Başkan Bozbey’in yakın çalışma arkadaşlarından Görükle eski muhtarları Mehmet Saldız’ın getirileceği de kulislere düşmüş durumda.

Diğer yandan;

Büyükşehir Belediyesi’ndeki kimi üst düzey bürokratların da devir teslim öncesi ana ve ek hizmet binalarındaki odalarını topladığı, gelen yeni yönetime kendi kadrolarını oluşturma adına ön açtıkları haberleri de geliyor.

Büyükşehir’de çok sayıda göreve yeni isimler getirilecek.

Öyle ki, Bozbey görevi devralır devralmaz kendisine verilecek brifinglerin ardından isimleri belirlenmiş atamaları da vakit kaybetmeksizin gerçekleştirileceği anlaşılıyor.

Diğer yandan;

Önceki gün Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de üye çoğunluğunun bir üye ile AK Parti’de olduğu haberleri gelmişti. Ancak şu an tekrar CHP’nin mecliste hakimiyeti sağlayacak rakama ulaştığı da ileri sürülüyor.

Büyükşehir Belediye Meclis Kalemi de bu konuda şekillenen ilçe üyelerinin ardından Seçim Kurulu’ndan gelecek nihai rakamı bekliyor.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X