Bursa’da cadde otoparkları ücretsiz mi oluyor?

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde cadde otoparklarıyla ilgili alınması muhtemel kararı köşesine taşıdı…

Bursa’da cadde otoparkları ücretsiz mi oluyor?

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

CHP’nin Bursa’da işbaşına gelmeden eleştirdiği, yargıya taşıdığı çok AK Parti uygulaması var.

Örneğin;

Büyükşehir’in yen Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkanı iken BURBAK’ın ücretli cadde otoparkları uygulamasının yasal olmadığını, ücret alınamayacağını ve alacak için icra takibi başlatılamayacağını ileri sürmüş, konuyu yargıya taşımıştı.

Şimdi henüz bu işi yürüten BURULAŞ’ın başına bir atama yapılmadı ama geçenlerde CHP’li Büyükşehir ve Nilüfer Belediye Meclis Üyesi Metin Tuncel sosyal medya hesabından Bursalılara,”Cadde üstündeki otoparklara para ödemeyeceksiniz artık. Bitirelim mi bu uygulamayı” diye sormuş.

Tuncel Nilüfer ve Büyükşehir’de aktif görevler üstlenecek bir isim. Bunu sorduğuna göre CHP cadde otoparklarını kaldırmaya hazırlanıyor demek. BURULAŞ’ın yeni yönetimi işbaşı yaptığında demek ki ilk iş olarak bunu kaldıracak.

O vakit cadde otoparklarında çalışan yüzlerce emekçi ne olacak?

Başka bir alanda mı değerlendirilecekler yoksa iş akitleri sonlandıracak m?

BURULAŞ bu uygulamayla şimdiye dek öncesi BURBAK olmak üzere yüzlerce kişiye istihdam imkanı sağladı.

Ücretli cadde otoparkı uygulaması kaldırılırsa buradan evlerine ekmek götürenler mağdur edilmemeli.  Bir de buralardaki tertip ve düzen nasıl sağlanacak?

Kentin caddelerinde yeniden yasadışı ‘değnekçilik’ mi başlayacak?

Herhalde uygulamayı kaldıracak CHP’li yöneticiler bunlara da bir çözüm üretmişlerdir.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
6 adet yorum var

6 adet yorum var

  1. Özlüce bulvarında değnekçimi vardı, ama şimdi belediyenin değnekçisi var, acilen kaldırılmalı, sorunlu bölgelerde çözüm üretilmeli, halkın kendi halka fahiş fiyatlarla kirayamı verilir arkadaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X