Bursa’da kadının yolunu açma projesi!

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Elif Esen’in sözlerini köşesinde paylaştı…

Bursa’da kadının yolunu açma projesi!

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Elif Esen… Aslında Bursa kökenli bir siyasetçi. Orhangazi doğumlu. Dedesi Bakırcılar Çarşısı’nda havluculuk yaptığı için Bursa çarşı kültürüne aşina.

Siyasette…

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı olarak adını duyurdu. 2013 yılında, kısa adıyla KADEM olarak bilinen Kadın ve Demokrasi Derneği kurucuları arasında yer aldı. Siyasette ve sivil toplumda kadın için çalıştı.

Son dönem…

DEVA Partisi kuruluşunda Genel Başkan Yardımcısı olarak yer aldı, DEVA İstanbul Milletvekili olarak da siyaset yapıyor.

Hafta sonu…

Hem baba ocağı Orhangazi’ye uğradı, hem memleketi Bursa’da kadınlar için saha çalışmaları yaptı.

Bu yoğunlukta, memleketinde dost ziyareti kapsamında bize de uğradı.

Emekli Müsteşar Fatih Acar, yolu Olay’dan geçen DEVA İl Başkanı Tayfun Öztürk ve DEVA Mudanya Adayı Mine Norşon da eşlik ettiler.

3 ay önce…

Yerel seçim süreci başlarken gündeme getirdiği Yerelde Kadına Yer Var kampanyasını konuştuk. Kampanyasının geldiği noktayı Bursa’dan başlayan örneklerle anlattı:

“Bursa’da 5 ilçede kadın adayımız var. İstanbul ve İzmir’de 9, Konya gibi muhafakâr bir kentte 6 kadın adayımız sahada çalışıyor. Türkiye genelinde 82 kadın adayla tüm partiler arasında birinciyiz.”

Kadınlara yaptığı çağrıyı şöyle açıkladı:

“Bütün kadınları siyasete davet ettik. ‘Hangi partiye ilgi duyuyorsanız kapısını çalın, aday olun’ dedik. Siyasetin karar mekanizmalarına dahil olmaları çağrısı yaptık.”

Şu bilgiyi verdi:

“Partimizin kapısını çalan her kadın adayımızı destekledik. Ekibimde Başkan Yardımcısı arkadaşımın da yer aldığı grup oluşturup koçluk eğitimi verdik. Sosyal medya ve saha iletişimi eğitimi aldılar.”

Projesini şöyle tanıttı:

“Sivil toplumla siyaseti birleştirip böyle bir karışım ortaya çıkardık. Sivil toplum anlayışıyla işleyen bir siyaset mantığı oluşturduk.”

Şunu vurguladı:

“Siyasete sivil toplum aşıladık.”

Esen: Siyasetin kadının şefkat eline ihtiyacı var

Baba ocağı Bursa’da… Merkez yanında Kestel, Mustafakemalpaşa, Mudanya, Orhangazi’de kadınlar için saha çalışması yapan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen’in çağrısı şu:

“Hem siyaset, hem yerel yönetimlerde genel bir değişim gerekiyor. Siyasete artık kadın eli değmeli.”

Şunu da ekledi:

“Siyasetin, kadının şefkat eline ihtiyacı var. Derin yoksulluğun yaşandığı günlerde adaletli, merhametli yaklaşıma ihtiyaç var.”

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X