Bursa’da o otopark halka açılacak?

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, dün Acemler’deki köklü değişimle ilgili önemli bilgiler vermişti… Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Başkan Aktaş’ın özellikle Timsah Arena üzerinden yaptığı açıklamalardaki dikkat çekici noktaları bugünkü köşesine taşıdı…

Bursa’da o otopark halka açılacak?

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, dün Acemler’deki köklü değişimle ilgili önemli bilgiler vermişti…

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Başkan Aktaş’ın özellikle Timsah Arena üzerinden yaptığı açıklamalardaki dikkat çekici noktaları bugünkü köşesine taşıdı…

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Önceki günü bu sütunlardan duyurduk.

Acemler gelecekte Bursa nüfusunun büyük bir çoğunluğunun her gün bir şekilde gelip geçtiği uğrak yerine dönüşecek.

Çünkü; burada hem sportif tesis hem yerel yönetim merkezi hem de dev bir sağlık tesisi yatırımı var.

Dolayısıyla, Acemler’in gelecekteki trafik yükü ve insan sirkülasyonu daha da artacak.

Dün Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bizim 4 gün önce köşemize taşıdığımız Batı Garajı ve Çekirge Devlet Hastanesi’ndeki otobüs peronlarının Acemler’e indirilmesi planını teyit etmiş. Çekirge Devlet Hastanesi kapandığında zaten o durakların bir anlamı kalmayacak. Dağ ilçelerinin minibüslerinin kalktığı Batı Garajı ise Stadyum bağlantı köprülerinin dibinde kaldığı için zorunlu olarak kalkmak durumunda.

Aktaş bunu teyit ederek Acemler’deki çalışmaları partisinin milletvekilleri ve İl Başkanı Davut Gürkan ile birlikte dün kamuoyuna paylaşmış,

Acemler’e bütüncül bakmak gerekiyor. Bursa’nın araç sayısı arttıkça Acemler’deki trafik iyileştirmelerine daha fazla ihtiyaç olacak.

Büyükşehir Ulaşım Dairesi gerek tüp geçit gerek Çevre Yolu-İzmir Yolu bağlantısı şerit genişletmesi gerekse Yeni Çekirge (Ali Osman Sönmez) Devlet Hastanesi önündeki peron ve otopark düzenlemesiyle geleceğe hazırlık yapıyor.

Aktaş’ın stadyum altındaki bin 100 araçlık otoparkı halkın kullanımına açma düşüncesini de önemli buluyoruz.

Devasa bir yatırımın yıllardır atıl tutulması Bursa için büyük bir kayıp.

Açıldığı günden bu yana, beton, tel çitler ve metal bariyerlerle güvenliği bahane edip stadyum çevresini açık hapishaneye çevirten Emniyet Müdürlüğü’ne de tedbirlerini başka yöntemlerle almaları tavsiye edilmeli.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X