Bursa’da şaka gibi olay! Güler misin ağlar mısın?

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursa’nın bir mahallesinin camisinde yaşanan ilginç olayı bugünkü köşesine taşıdı…

Bursa’da şaka gibi olay! Güler misin ağlar mısın?

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Telefonumuz çaldığında karşımızda Osmangazi ilçemize bağlı Kırcaali Mahallesi Muhtarı Şerif Akgün vardı.

Şerif muhtar hiç lafı uzatmadan söze girdi.

Kırcaali Mahallesi’ndeki camide görev yapan iki din görevlisine birden aynı tarihte izin verildiğini ve caminin ve mahallenin din görevlisi kalmadığını anlattı.

Durumu Osmangazi İlçe Müftülüğü’ne ve personel şefliğine ilettikleri halde bir netice alamadıklarını kaydeden Muhtar Akgün, şöyle konuştu;

“Mahallede, camide namaz kıldıracak, ezan okuyacak, bir cenazemiz çıksa mevtayı kaldıracak görevli yok. İlçe Müftülüğü de sorunu çözmüyor. Böyle iş olur mu?”

Muhtar Akgün son derece haklı.

Elbette din görevlilerimizin de acil işleri çıkabilir ama yöneticiler izin işini doğru planlamak zorundalar. Osmangazi İlçe Müftüsü bu gibi durumlar için personel birimine gerekli talimatları vermiyor mu dersiniz?

İki görevliye birden aynı anda izin verip, ibadethaneyi boş bırakmak doğru bir karar değildir.

Acaba il ve ilçe müftülüklerinde bu gibi durumlar için hazır tutulan din görevlileri olmaz mı?

Dün Bursa’da bulunan ve Bursa’ya rağmen Şehreküstü’deki 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda o meşhur binanın açılışını yapan Diyanet İşleri Başkanı’nın kentin merkezindeki bir caminin görevlisiz bırakılmasından haberi var mıdır acaba?

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X