Bursa’da yeni ulaşım planı hazırlığı!

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Burulaş’ın yeni Genel Müdürü Fahrettin Beşli’nin Bursa’nın ulaşım sorunlarıyla ilgili sözlerini köşesine taşıdı…

Bursa’da yeni ulaşım planı hazırlığı!

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Açıkçası… Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey kadrosunu oluştururken, Burulaş Genel Müdürü olarak Fahrettin Beşli’yi göreve getirdiğinde Bursa için sevindik.

Çünkü…

Tanıdığımız Fahrettin Beşli’nin; doğduğu, büyüdüğü, yetiştiği Bursa’yı çok sevdiğini yakından biliyoruz.

Dağ-Der’de yıllarca sivil toplum örgütünden yöreye katkı çalışmalarına tanık olduk. Bursa Terminali’nin ilk Müdürü olarak düzeni kuran bürokrattı.

Ekrem İmamoğlu’nun davetiyle gittiği İstanbul’da, en sorunlu yer Esenler Otogarı’nı kütüphanesi, spor salonu olan modern tesise dönüştürdü.

Bunları söylediğimizde…

“İyi ama raylı sistemi bilmez” diyen dostlar oluyor. Biz de, “Burulaş’ta görev yapanların hangisi raylı sistemi bilerek geldi?” diyoruz.

Nitekim…

Beşli de, bir ulaşım organizasyonunun çalışan portföyünü iyi bilen yönetici olarak ilk iş personelle toplantı yaptı. Burulaş’ın 3 bin 100 personeliyle üç grup halinde Merinos’ta buluştu.

Çalışanlara…

“Hedefimiz yüzde 100 yüzü gülen Bursa. Bursalının yüzünün gülmesi için de önce sizin yüzünüzün gülmesi gerek” dedi. “Herkes erbabı olduğu işi en iyi şekilde yapmalı” uyarısında bulundu.

Ayrıca…

“Siz ışıldayıp çiçek gibi açacak, deniz feneri gibi aydınlatacaksınız, Bursalının da yüzü gülecek” mesajı verdi. Yer değişikliği bekleyenlerin başvurmalarını istedi.

Sürpriz yapıp…

Biz ziyaretine gitmek için yoğunluğunun azalmasını beklerken, Burulaş Genel Müdürü Fahrettin Beşli konuğumuz oldu.

Bursa ve İstanbul’daki terminal geçmişiyle ulaşım mantalitesini bilen yönetici olarak çalışma anlayışını şöyle açıkladı:

“Bursa’nın ulaşım sorununun çözülmesi için ulaşım kültürünün değişmesi gerekiyor. İşte bunu gerçekleştirmek için hazırlık yapıyoruz.”

Planı şu:

“Cuma günü Bursaray şantiyelerini gezmeye başlıyorum. İlk ziyareti Emek-Şehir Hastanesi hattı şantiyesine ve mağdur Geçit esnafına yapacağım.”

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
2 adet yorum var

2 adet yorum var

  1. Acemler İstsyon

    Acemler Metro istasyonunda transfer düşünülmediği için, transfer Paşa Çiftliğinde yapılıyor. Acemler İstasyonuna otopark tarafında ray eklenerek transfer yapılabilir. Maç günlerinde Görükle yönündeki mevcut hatta ek vagon bekleyebilir.

  2. İZMİR YOLU İSTİKAMETTİNDEN ,acemlere girişyapmadan BOTANİK çevre yoluna bağlanan köprü ,viyadük ,yol ne ise yapılmalı .DİĞER YAPILMASI GEREKENDE EK YOLLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X