Bursa’nın bir mahallesinden acil talep!

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursa’nın bir mahallesinin nüfus artışıyla beraber ihtiyaç haline gelen bir talebini bugünkü köşesine taşıdı…

Bursa’nın bir mahallesinden acil talep!

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Demirtaş Bursa‘nın en hızlı gelişen semtlerinden. İnşaatlar arka arkaya yükseliyor. Beraberinde nüfusta artıyor.

İletiyi eski Demirtaş beldesinin Sakarya Mahalle Muhtarı Mümin Dündar göndermiş.

Muhtar, mahallelerinde pazar bulunmadığını söylüyor. Dündar’ın talebi şu;

Şu an nüfusumuz 12 bin 150 kişidir. Ayrıca mahallemizde inşaatlar tüm hızıyla devam ediyor ve biten inşaatlara vatandaşlarımız taşınıyor. 110 sokağımıza sahip mahallemizde pazar alanı veya semt pazarımız yok. Vatandaşlarımız mağdur oluyor. Demirtaş Sakarya Mahallesi Akçaköy Caddesi üzerine çarşamba günleri semt pazarı kurulmasını Osmangazi Belediyesi’nden ve Bursa Pazarcılar Odasın’dan ivedilikle rica ediyorum.”

Muhtar Dündar’ın iki yıldır ısrarla talep ettiği pazarı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar hem de Bursa Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Refik Aksu değerlendirecektir.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
1 adet yorum var

Bir adet yorum var

  1. Barbaros mahallesi cuma pazarının da sokak arasından alınıp, viyadük altına taşınması uygun olacaktır. . Daha düzenli ve geniş olur. Ayrıca lütfen pazar günü kurulsun mümkünse.

Yoruma kapalıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X