Bursa’nın gururu: Dünyanın en etkili bilim insanları listesine girdi

Türkiye’de çalışmalarını yürüten 614 bilim insanının yer aldığı “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde, Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Yıldız da yer aldı.

Bursa’nın gururu: Dünyanın en etkili bilim insanları listesine girdi

Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Yıldız, Türkiye’de çalışmalarını yürüten 614 bilim insanının yer aldığı “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde yer aldı.

Haberi, Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz bugünkü köşesinden duyurdu.

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Bursa’nın gururu: Dünyanın en etkili bilim insanları listesine girdi

Yaşamı tam bir başarı öyküsü… Uludağ’ın gölgesindeki Soğukpınar’da doğdu, Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldu, Amerika’da otomobil mühendisliği eğitimi aldı.

Şimdi de…

Prof. Dr. Ali Rıza Yıldız, adının Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesinde yer almasının onurunu yaşıyor.

Listeyi…

Stanford Üniversitesi koordinasyonunda bir grup ABD’li ve Hollandalı bilim insanı hazırladı. 1996-2019 arası en az 5 makale yazmış yaklaşık 7 milyon araştırma incelenip 159 bin 684 bilim insanıyla liste oluşturuldu.

İşte…

Bu listede yer alan Türkiye’den 614 bilim insanı arasında Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Yıldız da var. Üstelik, Bursa’dan tek isim.

Bizler de…

Ali Rıza Hoca’nın mutluluğuyla gururlandık.

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısındaki diğer bölümler için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X