Bursa’nın iki ilçesinde bir ilk! İki sürpriz aday adayı…

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursa’nın iki ilçesinde yaşanan sürpriz gelişmeyi kaleme aldı…

Bursa’nın iki ilçesinde bir ilk! İki sürpriz aday adayı…

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Diğer partiler henüz aday adaylığı sürecini hızlandırmadıkları için genelde AK Parti’ye yapılan başvurları ve gelişmeleri değiniyoruz.

Bu minvalde, AK Parti’nin bugüne dek hiç kazanamadığı Nilüfer ilçesine de kadın bir aday adayının başvuru yapacağını öğrendik.

Dumlupınar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu Hatice Kübra Gönder bugün AK Parti’ye Nilüfer belediye başkan aday adaylığı dosyasını teslim edecek. 27. dönem milletvekili aday adayı da olan Gönder, ‘Yeni yüzyılda Cumhuriyeti’in adayı’ sloganıyla Nilüfer’e talip oluyor.

Diğer yandan;

Dağ’daki Orhaneli ilçesinde de Nüfus Müdürlüğü çalışanı Elif Özdemir’in AK Parti’den belediye başkan aday adaylığına başvuracağını öğrendik. Bu iki başvuru, 31 Mart yerel seçimleri için AK Parti’ye gelen ilk iki kadın belediye başkan aday adayı başvurusu olacak.

Bu arada Orhaneli AK Parti’ye, avukat ve öğretim üyesi İdris Kaydul’un da bugün aday adaylığı dosyasını teslim edeceğini öğrendik.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X