Bursa’nın kritik yoluna yeni bat-çık! Bakın nereye yapılacak?

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursa trafiğini rahatlatacak yeni bir gelişmeyi bugünkü köşesine taşıdı…

Bursa’nın kritik yoluna yeni bat-çık! Bakın nereye yapılacak?

Aydın, yazısında şu bilgileri verdi:

Büyükşehir Belediyesi mühendislerinin üzerinde çalıştığı bir önemli ulaşım projesi daha var.

İzmir-Mudanya yolu arasında pik anlarda, saatte ortalama bin 800 transit aracın geçtiği Ata Bulvarı üzerindeki Durmazlar Kavşağı’na bat-çık yapılması son aşamaya geldi. Projesi rötuşlanan bat-çıkın önümüzdeki aylarda ihale edilmesi planlanıyor.

Ulaşım demişken, Mudanya Yolu’ndan gelen ve lup olmadığı için Fethiye Mahallesi içlerinden Hamitler’e bağlanan Sönmez Filament Kavşağı’nın noksan dönüş kulpu da önümüzdeki aylarda ihale edilecek. Bu amaçla TEİAŞ’ın yüksek gerilim hattının bir direği güzergah dışına deplase edilecek. Bu bağlantı için kamulaştırmaya gerek olmadığını da öğrendik.

Bir ulaşım müjdesi daha aktaralım.

Acemler’deki BUSKİ kampüsü önünden eski Otobüs İşletmesi arsasını geçerek İzmir Yolu’na giriş-çıkışı sağlayacak bağlantı için de Anıtlar Kurulu’nun onayı bekleniyor.

Bu sayede BUSKİ Genel Müdürlüğü ve Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’ne giriş ve çıkış kolaylaşacak.

Görüldüğü gibi, Büyükşehir’de kentiçi trafiği rahatlatma adına hummalı bir çalışma var. Ancak bunların ete kemiğe bürünmesi ve finans teminiyle birlikte arka arkaya ihaleye çıkması için zamana ihtiyaç var.

HABERİ PAYLAŞ
1 adet yorum var

Bir adet yorum var

  1. BAT-ÇIK tam sorunu çözmüyooor.Bu tarz yerlere köprülü kavşak amma şeritleri geniş ve emniyet şeridi ile 3 şeritli olmalıdır.Yine ESKİ HAL KAVŞAĞINDAKİ GİBİ ARSA İKEN KAMULAŞTIRILACAK YERE ÖNCE İNŞAAT RUHSATI VERİP,10-12 KAT KARKAS YAPINCA KAMULAŞTIRMA OLMASIN.Yine MUDANYA YOLUNDAKİ BADEMLİ KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINDA AKILA ZİYAN UYGULAMALAR DA OLMASIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X