Bursa’nın yüzünü güldüren proje!

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş’ın Kurban Bayramı için çocuklara ve esnafa verdiği müjdenin detaylarını bugünkü köşesine taşıdı…

Bursa’nın yüzünü güldüren proje!

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Pandemide Bursa’da ihtiyaç sahiplerine Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı katkı küçümsenemez. 130 bin aileye ulaşıldığı açıklanmıştı. Bu minvalde de 20 milyon liralık alım yapıldığını hatırlıyoruz.

Önceki gün sosyal medyada gözümüze çarptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş CNN Türk televizyonuna bağlanarak, Bursa’da başlattıkları yeni bir uygulamayı daha açıkladı.

Malumunuz, daha evvel Bursa’da Büyükşehir Belediyesi ile Bakkallar Odası arasında imzalanan protokolle dar gelirli ailelerin semt bakkallarından ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanmıştı. Büyükşehir Belediyesi’nin Bakkal Amca projesinde Kart16’larla dar gelirli yurttaşlarımız mahallelerinde alışverişlerini yapmışlardı.

Hatta o proje CHP’li başkanlar tarafından da farklı isimlerle kopyalanmıştı.

Şimdi yeni bir uygulama devrede.

Başkan Aktaş, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ayakkabıcılar ve konfeksiyonlarla da anlaşma yaparak esnafı ve vatandaşı destekleyeceklerini duyurdu.

Sosyal projeleri giderek tabana yayan Aktaş’ın bu uygulaması da ses getirecek gibi.

Büyükşehir’in önceden milyonlarca lira harcayarak, satın aldığı ürünleri artık semtlerde, çarşıdaki anlaşmalı konfeksiyoncular, ayakkabıcılar temin etmiş olacak. Böylece para Bursa esnafına gidecek, ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz de dilediği ayakkabıcı ve konfeksiyoncudan çocuğuna ürün seçebilecek.

Başkan bu sayede Bursa’da 15 bin çocuğun giydirileceğini, her biri çocuk için 150’şer liralık yardım yapılacağını ifade etti. Aktaş, okullar açılmadan da benzer anlaşmayı kırtasiyecilerle yapacaklarını müjdeledi. Bu sayede çocukların eğitimine de destek verilecek.

Büyükşehir Belediyesi bu yöntemle, eskiden olduğu gibi mal satın alıp, lojistik merkezlerde paketleme ve dağıtma masrafından da kurtulmuş olacak.

Pandemide zor günler geçiren ayakkabıcı, konfeksiyoncu ve kırtasiyeci esnafının da yüzü gülecek.

Yerel yönetimlerimizin kentin tüm katmanlarını kucaklayan projelerini takdir ediyoruz.

Eminiz bu uygulama da farklı illerce taklit edilecektir.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X